Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çiller'in 500 Milyar Verdiği Özel İstihbarat Örgütü

Turgut Özal ve Kenan Evren'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan örgütlenmesi Tansu Çiller ile birlikte dahada güçlendirildi.

Çiller'in 500 Milyar Verdiği Özel İstihbarat Örgütü

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 00:04

ÇİLLER'İN 500 MİLYAR VERDİĞİ ÖZEL İSTİHBARAT ÖRGÜTÜ AÇIĞA ÇIKARTILMALI VE ÇİLLERLE BİRLİKTE YARGIYA SEVK EDİLMELİDİR
(Doğu Perinçek, Basın Toplantısı, 26 Mayıs 1996)


İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek, 26 Mayıs 1996 günü saat 12. 30da İP İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı yaparak, Çiller'in örtülü ödenekteki 500 milyar lirayı kendi kurdurduğu Özel İstihbarat Örgütüne verdiğini açıkladı. Perinçek, şunları söyledi:

500 Milyar Çiller'in Özel İstihbarat Örgütüne Verildi

Başbakan Mesut Yılmaz, Çiller'in 500 milyar lirayı nereye verdiğini biliyor. Bildiği için olayın üzerine gidiyor. Olayı, Çiller'e yalan söylete söylete açığa çıkartacak bir taktiği uyguluyor.
Çiller'in, 500 milyar lirayı nereye verdiğini Cumhurbaşkanı da biliyor.
Çiller'in 500 milyar lirayı kendi özel istihbarat ve provokasyon örgütüne verdiği saptanmış bulunmaktadır.

Derhal Soruşturma Başlatılmalı ve Çiller'in Dokunulmazlığı Kaldırılmalı

Olayın birkaç günlük soruşturmayla bile aydınlatılması mümkündür. Bunun için Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmalı, Çiller'in dokunulmazlığı kaldırılmalı, kanıtları yok etmesini ve kaçmasını önlemek için kendisi ve Özel İstihbarat elemanları tutuklanmak, kanıtların toplanmasından sonra sanıklar yargıya sevk edilmelidir.

Bu soruşturmanın derhal başlatılması, Türkiye'nin çeşitli tertiplerle karşı karşıya kalmaması bakımından zorunludur ve can alıcı önemdedir. Bunun için yeterli kanıt fazlasıyla vardır.
(...)

Soruşturmanın Selameti Açısından Mehmet Ağar Adalet Bakanlığı'ndan Derhal İstifa Etmeli

Mehmet Ağar, Posta gazetesinde yer alan habere göre, Çiller'in Özel Örgütünün kurucuları arasında gösteriliyor. Bu durumda Ağar'ın Adalet Bakanlığı'nda kalması sakıncalıdır. Ağar, kendisiyle ilgili konularda kanun tanımadığını sık sık kanıtlamıştır. En son kendisi hakkındaki haberlerin yayınlanmasını önlemek için, elindeki yetkileri kötüye kullanarak Aydınlık gazetesine karşı bugüne kadar eşi görülmemiş kanunsuz uygulamalara girişmiştir. Derhal istifa etmelidir.

Bugün DGM Başsavcılığının kapalı olması nedeniyle Çiller hakkında suç duyurusunda bulunamıyorum. Ancak konunun önemi ve ivediliği nedeniyle bu basın toplantısını yaparak kamu makamlarını ve adli kurumlan da uyarmış oluyorum. Ancak pazartesi günü saat 11.30'da İstanbul DGM Başsavcılığına başvurarak, Cumhuriyet Başsavcılığına sunulmak üzere Çiller hakkında suç duyurusunu gerekçeleriyle birlikte içeren bir dilekçe vereceğim.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1993-1996: Cumhuriyetimizin 5. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir