Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çiller'e Hangi ABD Görevlisin Ne Amaçla Vatandaşlık Önerdi

Turgut Özal ve Kenan Evren'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan örgütlenmesi Tansu Çiller ile birlikte dahada güçlendirildi.

Çiller'e Hangi ABD Görevlisin Ne Amaçla Vatandaşlık Önerdi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 00:01

ÇİLLER, KENDİSİNE HANGİ ABD GÖREVLİSİNİN NE AMAÇLA VATANDAŞLIK ÖNERDİĞİNİ AÇIKLAMALI
(Doğu Perinçek, Basın Toplantısı, 22 Ekim 1993)


Başbakan Çiller, kendisine yapılan ABD vatandaşlığı önerisini reddettiğini açıklamıştı (18 Haziran 1993 günlü gazeteler).
Ancak ABD yasalarına göre, yabancılara vatandaşlık önerilemiyor. Bir yabancının ABD vatandaşı olmak için, ilgili ABD makamlarına başvurması gerekiyor. Bununla birlikte bazı yabancılara ABD vatandaşlığı önerildiğini ABD basınından öğreniyoruz. ABD'nin CIA'yı sergileyen doğru haberleriyle tanınan, itibarlı basın organlarından Covert Action (Örtülü Eylem) dergisinde yayımlanan bir yazı konuyu aydınlatıyor. Covert Action dergisinde Philip Agee gibi bugün CIA'ya tavır alan eski CIA yetkililerinin ve bazı anti-emperyalist şahsiyetlerin yazılan yayımlanıyor. Derginin 1991 yılında yayımlanan 38. sayısında "Yabancı öğrencilerin hedef alınması" başlıklı bir yazı yer alıyor. Yazarın adı Vernon Elliott. Bu yazıda raporlara ve diğer güvenilir kaynaklara dayanılarak CIA'nın 1947 yılından bu yana 6 binden fazla yabancı öğrenciyi istihdam ettiği saptanıyor. CIA'nın özellikle ABD üniversitelerinde master ve doktora yapan Ortadoğulu öğrencileri ajanlaştırdığı öğreniliyor. Bu öğrencilere ülkeleri hakkında bilgi getirmeleri görevi veriliyor. Daha önemlisi, CIA, örgütlediği yabancılara ABD vatandaşlığı vaadinde de bulunuyor ve en; önemli kesimini ABD vatandaşlığına aldırtıyor. Ekli olarak sunduğumuz yazıda, yasalarda yer almayan ABD vatandaşlığı önerisinin CIA tarafından yapılabildiği ve CIA için çalışma karşılığında gerçekleştiği saptanmış oluyor. Çiller'in arkada kalan dönemde ABD'nin eski Ortadoğu İstasyon Şefi Abramowitz'e ekonomik istihbarat taşıdığı haberi Turan Yavuz imzasıyla Milliyet gazetesinde yayımlanmıştı Milliyet, 19 Haziran 1993.

Bu durumda kendisine ABD vatandaşlığı önerisi yapıldığını basına söylemek durumunda kalan Çiller'in şu sorulara yanıt vermesi gerekiyor:

1. Çiller'e Yale Üniversitesi'nde doktora yaptığı sırada hangi ABD görevlisi vatandaşlık önerisinde bulundu?
2. ABD yasalarına göre vatandaşlık önerisi yapılamayacağına göre, vatandaşlık karşılığında Çiller'den ne yapması istenmiştir?

Bu sorular havada bırakılamaz. Çünkü Çiller, herhangi bir insan değildir, Türkiye'nin Başbakanıdır.
Çiller, IMF ve Dünya Bankası yetkilileriyle görüştükten sonra, daha ABD topraklarındayken, "Acı ilacı" ve sert tedbirleri açıkladı. Hükümet kararı olmadan ABD topraklarında ilan edilen tedbirler, Çiller'in karar merkezinin Türkiye'de olmadığını göstermektedir.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1993-1996: Cumhuriyetimizin 5. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir