Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Özal'ın Özel Gladyosu ve MİT'i Sivilleştirme Planı

Ana Konular:
"Amerikan-Evren-Hain-Anayasası, Amerikan-Turgut Özal-İktidarı, ve Kahraman Eşref Bitlis Paşa, Kahraman Uğur Mumcu ve Kahraman Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Direnişi".
Amerika, Kenan Evren aracılığıyla, 12 Eylül 1980 Darbesi'nin yarattığı Anayasa'sına, "Milletvekillerine Dokunulmazlık" ve "Seçim Barajı" maddelerini yerleştirdi. Bu sayede, Hain Turgut Özal'ın Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerindeki çabalarıyla, NATO ve Amerikan Gladyosunun Türkiye'miz içindeki örgütlenmeleri genişletilmiştir.
Amerikanın bu örgütlenmesinin başına Alparslan Türkeş, Fetullah Gülen Cemaatı, ve PKK geçirildi. Türkiye Cumhuriyetimiz'in bu dönemde hayla bağımsızlığına sahip olmasınının tek nedeni, Kahraman Eşref Bitlis Paşa, Kahraman Uğur Mumcu ve Kahraman Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Amerikaya Karşı verdikleri büyük mücadele ve savaştır.

Özal'ın Özel Gladyosu ve MİT'i Sivilleştirme Planı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Kas 2010, 17:14

Özal'ın Özel Gladyosu ve MİT'i Sivilleştirme Planı

1983 yılında yapılan seçimlerle "çok partili" hayata geçilirken Gladyo'nun "1 numarası" Org. Turgut Sunalp değil, Turgut Özal'dı. Nitekim 12 Eylülün Gladyo rejimi, ekonomi programını, Haçlı irticayı güçlendirme ve etnik bölücülüğü etkili kılma siyasetlerini hep Özal ve takipçileriyle uyguladı. Turgut Sunalp'ın MDP'si Gladyo programında tutarlı değildi ; yer yer Milliyetçi çizgiler taşıyordu ve hızla tasfiye edildi. Bu süreç içinde Özal ile devlet içinde küreselleşmeye ayak uyduramayan güçler arasındaki çatışma her alanda yaşandı.

Turgut Özal, ilk önemli çıkışını 1987 yılında ordunun terfi sistemine müdahale ederek gerçekleştirdi. Ordu'nun milli ve Atatürkçü eğilimini temsil eden Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Üruğ ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Necdet Öztorun'un 2000 yılına kadar komuta kademesini belirleyen "İki Necdetler Planı" 1987 yılı 30 Ağustosunda bozuldu. Özal, 12 Eylül'ün lideri Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve 12 Eylül'ün ünlü komutanlarından Org. Recep Ergun'la işbirliği yaparak Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Üruğ'un normal emekliliği yanında KKK Org. Necdet Öztorun'u da emekliye sevk etti ve Org. Necip Torumtay'ı Genelkurmay Başkanlığına atadı. Özal'ın bu atağının ikinci ayağı "MİT'in sivilleştirilmesi" planıydı. Özal, MİT içindeki CIA-MOSSAD kliğini Emniyet içinde 1973 yılından beri oluşturulan İslamcı Cunta ile birleştirerek kendi Özel Örgütü haline getirdi. Böylece ABD'nin veya Küresel Gladyo'nun müdahalesi 1991 Körfez Savaşı öncesinde 1987 yılında başladı. Bu uygulamanın Irak'ı bölme planının bir alt başlığı olarak Kör fez Savaşına hazırlık kapsamında olduğunu daha o zaman açıkladık. "Pentagonun Kürt Senaryosunu 6 Mart 1988'de 2000'c Doğru dergisinde yayımladık. Bu plan ABD Savunma Bakan Yardımcısı Wiliam Taft, 7 Kasım 1986 günü 24 saatlik "yıldırım ziyaretind e getirmişti.

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Üruğ emekliye ayrıldıktan sonra 1988 yılı Şubat ayında evinde yaptığımız görüşmede, ABD Savunma Bakan Yardımcısı ile görüşmeyi kabul etmediğini bizzat bana doğrulamış ve Org. Necdet Öztorun'un Genelkurmay Başkanlığının önlenmesinin de ABD'nin bu planıyla bağlantılı olabileceğini belirtmişti.

Özal'ın "MİT'i sivilleştirme" adını verdiği kendi özel Gladyosunu kurma girişimini, 1987-1988 yıllarında 2000'e Doğru dergisi ve Parti olarak yürüttüğümüz mücadeleyle sonuçsuz bıraktık. Bu planın başında bulunan "Mister Komplo" adını verdiğimiz Hiram Abas'ın CIA ve MOSSAD bağlantılarını 1987 baharından başlayarak sergiledik. 1988 Şubatında ünlü MİT Raporun u yayınladık ve bir kampanya yürüttük. Hiram Abas, Mehmet Eymür ve Korkut Eken birbiri ardı sıra MİT'ten ayrılmak zorunda kaldılar. Hiram Abas, basına yaptığı açıklamada, Perinçek ve arkadaşlarının MİT'i 1978 ve 1987'de iki kez "yıprattıklarını, atıl duruma düşürdüklerini ve pasif duruma soktuklarını" itiraf etti.
Hiram Abas'ın "atıl duruma düştü" dediği, aslında CIA güdümlü Gladyo idi.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1980-1993: Cumhuriyetimizin 4. İhanet Dönemi ve Eşref Bitlis Paşa, Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Mücadelesi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir