Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gladyo'nun 12 Eylül Rejimi

Ana Konular:
"Amerikan-Evren-Hain-Anayasası, Amerikan-Turgut Özal-İktidarı, ve Kahraman Eşref Bitlis Paşa, Kahraman Uğur Mumcu ve Kahraman Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Direnişi".
Amerika, Kenan Evren aracılığıyla, 12 Eylül 1980 Darbesi'nin yarattığı Anayasa'sına, "Milletvekillerine Dokunulmazlık" ve "Seçim Barajı" maddelerini yerleştirdi. Bu sayede, Hain Turgut Özal'ın Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerindeki çabalarıyla, NATO ve Amerikan Gladyosunun Türkiye'miz içindeki örgütlenmeleri genişletilmiştir.
Amerikanın bu örgütlenmesinin başına Alparslan Türkeş, Fetullah Gülen Cemaatı, ve PKK geçirildi. Türkiye Cumhuriyetimiz'in bu dönemde hayla bağımsızlığına sahip olmasınının tek nedeni, Kahraman Eşref Bitlis Paşa, Kahraman Uğur Mumcu ve Kahraman Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Amerikaya Karşı verdikleri büyük mücadele ve savaştır.

Gladyo'nun 12 Eylül Rejimi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Kas 2010, 17:12

Gladyo'nun 12 Eylül Rejimi

12 Eylül rejimi, tam anlamıyla bir Gladyo rejmidir. Bugünkü Mafya-Gladyo-Tarikat rejimi, 12 Eylül 1980'de kuruldu. 12 Eylül, aynı zamanda Ordu'ya darbe idi. 2000 kadar subay atıldı. Kenan Evren döneminde 36 general aslında siyasal nedenler le askeri mahkemelerde yargılandı, biri dışında mahkûm ve tasfiye edildiler.

Turgut Özal, Tansu Çiller, Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ler Küresel Gladyo'nun çocukları ve torunları olarak bu rejimin inşasındaki özel görevleriyle siyaset meydanına sürüldüler. Türkiye'deki en büyük sahtekârlıklardan biri, Turgut Özal ve takipçilerini 12 Eylül'den farklı göstermektir. Oysa Özal'dan Tayyip Gül ikilisine kadar, uyguladıkları program, Gladyo'nun küresel merkezinin "Dünya ekonomisiyle bütünleşme programı"dır. İttihat Terakki ve Atatürk'le kurduğumuz geniş iç pazarı koruyan. tarımı destekleyen, sanayileşmeye yönelik milli ekonomi, 12 eylül rejiminde tasfiye edildi. Bu olaya o zaman "Özal'ın Eroin Devrimi" dedik. Dünya ekonomisiyle bütünleşme, söylendiği gibi "liberalleşme" değil, küresel mafyayla bütünleşme idi. Atatürk'ün laiklik ilkesine en ağır saldırı, 12 Eylül döneminde gerçekleşti.

Çünkü ABD, Yeşil Kuşak Projesi'ni uyguluyordu. Türkiye'de 12 Eylül'den sonra ABD'den atanan liderler dönemi başladı. Özal, Çiller, Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül Gladyo merkezlerinde yapılan planlarla Türkiye'nin tepesine oturtuldular. Demirel, Ecevit gibi 1980 öncesinin temsilcileri, Gladyo tarafından tasfiye edilmesi gereken "dinozorlar" olarak görüldü ve kritik durumlarda Gladyo ile karşı karşıya geldiler.

Buna bağlı olarak 2000'li yıllara doğru "Merkezin Sağı ve Solu" diye adlandırılan siyasal partiler, hızla etkisiz hale getirildiler; DYP, ANAP ve DSP tasfiye edildi ; CHP etkisizleştirildi.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1980-1993: Cumhuriyetimizin 4. İhanet Dönemi ve Eşref Bitlis Paşa, Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Mücadelesi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir