Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mafya-Gladyo-Tarikat Rejimi

Ana Konular:
"Amerikan-Evren-Hain-Anayasası, Amerikan-Turgut Özal-İktidarı, ve Kahraman Eşref Bitlis Paşa, Kahraman Uğur Mumcu ve Kahraman Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Direnişi".
Amerika, Kenan Evren aracılığıyla, 12 Eylül 1980 Darbesi'nin yarattığı Anayasa'sına, "Milletvekillerine Dokunulmazlık" ve "Seçim Barajı" maddelerini yerleştirdi. Bu sayede, Hain Turgut Özal'ın Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerindeki çabalarıyla, NATO ve Amerikan Gladyosunun Türkiye'miz içindeki örgütlenmeleri genişletilmiştir.
Amerikanın bu örgütlenmesinin başına Alparslan Türkeş, Fetullah Gülen Cemaatı, ve PKK geçirildi. Türkiye Cumhuriyetimiz'in bu dönemde hayla bağımsızlığına sahip olmasınının tek nedeni, Kahraman Eşref Bitlis Paşa, Kahraman Uğur Mumcu ve Kahraman Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Amerikaya Karşı verdikleri büyük mücadele ve savaştır.

Mafya-Gladyo-Tarikat Rejimi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Kas 2010, 16:39

Mafya-Gladyo-Tarikat Rejimi

Gladyo'nun siyasal kuruluşu aslında yürütmeden ibarettir. Kuvvetler ayrılığı, bütünüyle tasfiye edilmiştir. Kralların mutlak yönetim sistemine dönülmüştür. SüperNATO, yürütme merkezli bir sistemdir.

Emperyalist-kapitalist sistem, artık rekabet halindeki çok sayıda sermayedarın hâkim olduğu eski kapitalizm değildir. Tekelleşme, mafyalaşmaya dönüşmüştür. Sistem, büyük ölçüde büyük tefecilerin, uyuşturucu ve silah mafyasının denetimine geçmiştir. Merkezinde büyük tefeciliğin ve borsacılığın bulunduğu yeralt ı sermayesi, sanayi ve ticaret sermayesini sistemin kenarlarına sürmüştür. Bu nedenle sistem mafyanın hâkimiyeti altına girmiştir.

Türkiye'nin 1980 sonrası yöneticilerine, ailelerine ve çevreleri ne bakınız, bunlar hızla mafya ilişkileri içine batmış ve tipik mafya ailelerine dönüşmüştür. Kara para, yönetimin doruklarını ele geçirmiş ve güdümü altına almıştır. Veya yönetime gelenler bir süre sonra kara para baronlarıyla bütünleşmişlerdir. Kaçakçılık, ihale yolsuzlukları, rüşvet, devletin doruklarını sarmıştır. Artık mafya şefleri ile hükümet edenler kol koladır; iç içedir. Mafya babalarının cenazeleri, resmi törenlerle, bayraklarla, cumhurbaşkanı çelenkleriyle kaldırılır olmuştur. Mafya düğünleri, devlet protokolünün katıldığı resmi merasimlere dönüşmüştür.

Ekonomideki mafyalaşma, siyasette mafyalaşmayı getirmiştir. Demokrasi, parlamento, çok parti, özgürlükler vb, çok dar bir çetenin sınırsız diktasını perdeleyen bir tiyatro malzemesi haline gelmiştir. İşte bu mafya, Ortaçağdan ve karanlık dönemlerden kalma ne kadar kurum ve ilişki varsa, bunları diriltmiştir ve hâkimiyet sisteminin araçları olarak kullanmaktadır. Bugün ABD'den Avrupa ve Japonya'ya kadar sistemin "ileri" denen ülkelerinde en geri kurumlar hortlatılmaktadır. Tarikatlar hızla toplumu sarmakta, büyücülük, falcılık gibi ilkel toplumlardan kalma faaliyetler yayılmakta, tarikatların toplu intiharına kadar varan acıklı olaylar yaşanmaktadır. Sistem, bir bütün olarak Mafya-Gladyo-Tarikat sistemidir. Mafya, sistemin hâkim zümresidir. O nedenle bu sisteme Mafyokrasi diyoruz.

Gladyo, işte bu sistemin siyasal kurumlaşmasıdır. Tarikatlar ise, sistemin toplum içindeki örgütlenme ağıdır. Hükümet dışı kuruluşlar veya sivil toplum kuruluşları (NGO'lar ) denen örgütlenmeler de büyük ölçüde tarikatlara benzemektedir ve esas olarak Gladyo'nun denetimindedir.

Gladyo'nun bu hâkimiyet sistemi, ABD merkezlidir ve her ülkede çok dar kliklerin iktidarı kendi ellerinde toplamaları sayesinde işler. O nedenle sistem, yürütme merkezlidir. Parlamentolar, hükümetler ve siyasal partiler, son kertede sistemin merkezinin deneti mi altındadır.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1980-1993: Cumhuriyetimizin 4. İhanet Dönemi ve Eşref Bitlis Paşa, Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Mücadelesi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir