Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tabur Komutanı Şehit Binbaşının Heykeli

Ana Konular:
"Amerikan-Evren-Hain-Anayasası, Amerikan-Turgut Özal-İktidarı, ve Kahraman Eşref Bitlis Paşa, Kahraman Uğur Mumcu ve Kahraman Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Direnişi".
Amerika, Kenan Evren aracılığıyla, 12 Eylül 1980 Darbesi'nin yarattığı Anayasa'sına, "Milletvekillerine Dokunulmazlık" ve "Seçim Barajı" maddelerini yerleştirdi. Bu sayede, Hain Turgut Özal'ın Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerindeki çabalarıyla, NATO ve Amerikan Gladyosunun Türkiye'miz içindeki örgütlenmeleri genişletilmiştir.
Amerikanın bu örgütlenmesinin başına Alparslan Türkeş, Fetullah Gülen Cemaatı, ve PKK geçirildi. Türkiye Cumhuriyetimiz'in bu dönemde hayla bağımsızlığına sahip olmasınının tek nedeni, Kahraman Eşref Bitlis Paşa, Kahraman Uğur Mumcu ve Kahraman Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Amerikaya Karşı verdikleri büyük mücadele ve savaştır.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Kas 2010, 23:27

Kışlamızın ismi, "Şehit Binbaşı Alaattin Helvacı Kışlası'ydı." 1986'da kışlamız taburken, tabur komutanı Şırnak'taki toplantıdan dönerken yolda pusuya düşürülerek askerleriyle birlikte şehit olmuştu.

Beytepe'de 2003'de 5 şehit general heykelini yapan mimar, heykeltıraş arkadaşım Deniz Erol'u Ankara'dan arayıp bu şehit binbaşımızın heykelini arkadaşlarımla birlikte yaptırmak istediğimizi, bedelini ne tutarsa ödeyeceğimizi belirtmiştik.

Heykeltıraş Deniz Erol bana cevap olarak şöyle demişti:

"Komutanım sizin bulunduğunuz yerde bir şehit komutanımızın heykelini yapmak benim için bir şeref ve onurdur. Böyle bir şehit heykeli parayla değil ruhla yapılır." Gerçekten arkadaşlarımla duygulanmıştık. Deniz Erol'a Ankara'da binbaşımızın ev telefonunu vermiştik. Şehit binbaşımın evinden sadece siyah beyaz vesikalık bir resim alarak binbaşımızın heykeli üzerinde çalışmaya başlamıştı. Deniz Erol uluslararası ödülleri almaya başlamış genç, gurur duyduğumuz, vizyon sahibi bir heykeltıraşımızdır.

Kısa süre içerisinde komutanımızın büstünü yaparak Gülyazı'ya ulaştırmıştı. Kendisini de davet etmiştim; fakat bölgedeki şartlar uygun olmadığı için getirtememiştik. Tabur binasının önüne şehit binbaşımızın heykeliyle kaidenin üzerine o bölgede şehit olan subay, astsubay, uzman, erbaş ve er ile GKK'larımızın isimlerini yazdırmıştık. Kahramanlar sadece askerler değildi!

Kaynakça
Kitap: KİRLİ ELLERİN İTTİFAKI
Yazar: Aziz Ergen
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re: Tabur Komutanı Şehit Binbaşının heykeli

Mesajgönderen minehelvaci » 12 Ağu 2011, 04:49

Merhaba,

Ben şehit binbaşı Alaiddin Helvacı'nın kızıyım. Bu mesaj tarafınıza ulaşır mı bilmiyorum, ancak babamın heykeli ile ilgili yazmış olduğunuz yazı beni çok duygulandırdı. Deniz Bey'le de bizzat tanışıyorum. Elinizde babamla ilgili benimle paylaşacağınız fotoğraf veya herhangi bir anı var ise bana haber verebilir misiniz?

Saygılarımla
Mine Helvacı
minehelvaci
Kısa Dönem Er

Re: Tabur Komutanı Şehit Binbaşının heykeli

Mesajgönderen TurkmenCopur » 12 Ağu 2011, 13:59

minehelvaci yazdı:Merhaba,

Ben şehit binbaşı Alaiddin Helvacı'nın kızıyım. Bu mesaj tarafınıza ulaşır mı bilmiyorum, ancak babamın heykeli ile ilgili yazmış olduğunuz yazı beni çok duygulandırdı. Deniz Bey'le de bizzat tanışıyorum. Elinizde babamla ilgili benimle paylaşacağınız fotoğraf veya herhangi bir anı var ise bana haber verebilir misiniz?

Saygılarımla
Mine Helvacı

Merhaba Mine Hanım,

Şehitlerimizle gurur duyuyoruz, onlar bizim Kahramanlarımızdır. Mekanları Cennet, Ruhları Şad olur hepsinin İNŞALLAH.

Maalesef elimizde başka bilgiler yok. Paylaştığımız bu yazı, Aziz Ergen Paşamızın kitabından bir alıntıdır. Eğer Sayın Aziz Ergen Paşamızın kendisiyle irtibata geçme imkanınız olursa, belki ondan ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz.

Saygı ve Sevgiler
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1980-1993: Cumhuriyetimizin 4. İhanet Dönemi ve Eşref Bitlis Paşa, Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek gibi Atatürkçü'lerin Mücadelesi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir