Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

"Intikam" Çığılığından Önce Biraz Sorumluluk

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

"Intikam" Çığılığından Önce Biraz Sorumluluk

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:33

"İNTİKAM" ÇIĞLIĞINDAN ÖNCE BİRAZ SORUMLULUK

«Halkın Kurtuluşu» taraftarları Adana Meydan Mahallesinde AYDINLIK gazetesi satanlara daha önce defalarca yaptıkları gibi, satır, bıçak ve ustura ile saldırıyorlar. Çıkan kargaşalık sonucu iki «Halkın Kurtuluşu» taraftarı ağır yaralanıyor ve daha sonra ölüyorlar.
Olaydan sonra Türkiye'nin birçok yerinde Türkiye İşçi Köylü Partisine, AYDINLIK'a ve devrimcilere karşı «intikam» çığlıkları atılarak kışkırtmalar başlamıştır.
Bu saldırı ve kışkırtmalar hangi zamana denk düşmektedir?

TİKP ve AYDINLIK, Kontrgerillaya karşı cepheden bir mücadele yürütmektedir, bu cinayet örgütünü ortaya çıkarmış ve ona esaslı bir darbe indirmiştir. Dahası, AYDINLIK Kontrgerilla şeflerini açıklayarak yayınına devam edecektir.

Jandarma Genel Komutanlığının emriyle AYDINLIK basılmış ve TİKP yöneticilerinden Hasan Yalçın ile on bir devrimci kanunsuz olarak gözaltına alınmıştır. Ama bütün bunlar, Kontrgerillaya karşı mücadeleyi bastırmak şöyle dursun daha da güçlendirmiştir. İşte şimdi Kontrgerillanın AYDINLIK'a saldırmak için devrimci kılığına girmeye ihtiyacı vardır.

Yalnız Kontrgerilla değil, KGB ve revizyonistler de AYDINLIK'a ve TİKP'ye karşı kışkırtmalarına hız vermişlerdir. KGB, «Gerçek Atatürkçüler Milli Birliği» imzasıyla bildiri yayınlayarak, iktidar olsun, muhalif olsun herkesi TİKP'yi ezmek için «silaha başvurmaya» çağırmıştır. Sahte TKP'nin radyosu zaten ne zamandan beri bu çağrıları yapmaktadır ve en son, AYDINLIK'ın Kontrgerillayı açığa çıkarmasına yönelttiği saldırı ayrıca dikkat çekmiştir.

Öte yandan 30 Ağustos'un yaklaştığı sırada gerek ordu içinde, gerekse yeniden düzenlendiği söylenen MİT içinde bir mücadele olduğu, hem ilgililerin davranışlarından hem de basında yazılanlardan anlaşılmaktadır.

Cinayetlerin ve tertiplerin son bir iki gün içinde birden hızlanması da dikkat çekicidir. Kim kimi temizleyecektir? Kontrgerillacılar, bir yandan tertip ve cinayetlere hız vermekte, öte yandan kendilerinin devlet için her an gerekli olduğunu kanıtlamaya çalışmaktadırlar. «TKP»nin «Bizim Radyo»su da aynı şekilde, «MİT içinde değişiklik yapılırken» Kontrgerilla hakkında yayın yapılmasına saldırmaktadır. Çünkü onun meselesi, Kontrgerillaya karşı halkın mücadelesini geliştirmek değil, işi MİT içinde çözmek, bu örgütteki dostlarını güçlendirmektir.

İşte Adana Meydan Mahallesindeki olay bu şartlarda olmaktadır. AYDINLIK satılmasına 1968 yılından beri yüzlerce defa saldırılmıştır. Yüzlerce devrimci çeşitli türden revizyonist ve maceracının saldırısıyla yaralanmıştır. Aydınlıkçıların başka bir yayın organı satanlara saldırdığı ise, bugüne kadar ne görülmüştür, ne de duyulmuştur. Olay AYDINLIK satılırken olmaktadır, yoksa «Halkın Kurtuluşu» satılırken değil. Ve olay AYDINLIK satışına sürekli saldırıların olduğu Meydan Mahallesinde cereyan etmiştir.

Kışkırtmalara alet olmak ve kendi dışında herkese şiddet kullanmak bir çizgidir. Bu çizgiyi «Halkın Kurtuluşu» kaç yıldan beri sürdürüyor. 1 Mayıs 1977'de Kontrgerillanın 36 yurttaşı katletmesine alet olmak işte bu çizginin ürünüydü. Eskiden beri dergilerinde bu çizginin teorisi ya-pılıyor.
«Halkın Kurtuluşu» dergisine göre, TİKP'lilere şiddet ve terör uygulamak caizdir, hatta gereklidir. Hele son günlerde tekkenin çatırdamaya başlaması saldırganlığı daha da artırmıştır.

«Halkın Kurtuluşu» gibi kışkırtma ve hakim sınıflara alet olma çizgisi izleyen gruplarda, polisin cirit atması ve etkili olması için bütün şartlar vardır. Çünkü siyasetleri polise açıktır. Bu yüzdendir ki, Turgut Bulut adındaki kışkırtıcı ajan, «Halkın Kurtuluşu» grubunun yayınevi olan Komün Yayınlarının sahipliğini yapabilmiştir. Bu ajan «Halkın Kurtuluşu» grubunda yaptığı faaliyeti ve iki devrimciyi ihbar ederek öldürttüğünü 15 Temmuz günü çıkan AYDINLIK'ta açıkça anlatmaktaydı.

Ve şimdi «intikam» çığlıkları atarak Türkiye'nin çeşitli yerlerinde devrimcilere karşı kışkırtma ve saldırılara girişenler, ister bilerek isterse bilmeyerek Turgut Bulut'un rolünü oynuyorlar. Bu ortamda Kontrgerillacıların en çok ihtiyaç duydukları şey, hangi kılıkta olursa olsun, saldırıları ve çatışmaları yoğunlaştırmaktır.
Bu konuda bugüne kadar az uyarı yapmadık. Saldır; ve küfürü mahkum etmek için Halkın Kurtuluşçularına az çağrıda bulunmadık. Şimdi yine uyarıyoruz. Girişeceğiniz saldırı ve kışkırtmalar yalnız ve yalnız Kontrgerilla ile KGB'nin işine yarayacaktır. Duvarlara alçakça «Çin uşaklarından intikam alacağız» diye yazmak, KGB'nin daha birkaç gün önce yaptığı «TİKP'yi terörle ezme» çağrısının nerelerde yankı uyandırdığını göstermektedir.
Aklınızı başınıza toplayın! Gittiğiniz yer sosyalizm düş-manlığı, devrim düşmanlığı ve halk düşmanlığıdır.

Bizim tutumumuz her zaman açıktır ve ilkelidir. Biz bugüne kadar halk içindeki çelişmeleri daima ikna yoluyla çözmeyi savunduk ve bunu dikkatle uyguladık. AYDINLIK'ın devrimci çizgisini savunanların saldırılara giriştikleri bugüne kadar görülmemiştir ve bundan sonra da görülmeyecektir. Biz, kendi üzerimize düşeni her zaman olduğu gibi yapacak ve olayı derinlemesine araştıracağız.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron