Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hükümet Kontrgerilla Hakkında Soruşturma Açmak Zorundadır

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Hükümet Kontrgerilla Hakkında Soruşturma Açmak Zorundadır

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:26

HÜKÜMET KONTRGERİLLA HAKKINDA SORUŞTURMA AÇMAK ZORUNDADIR

Başbakan Ecevit, önceki gün yaptığı basın toplantısında AYDINLIK'ın yayınına dikkat çekilerek sorulan bir soru üzerine, hükümetin Kontrgerilla konusunda bir girişimde bulunmayacağını belirtiyor.

Peki hükümetin herhangi bir memuru hakkında idari soruşturma açması için o memurun ne yapması gerekiyor?
«Özel Harp Dairesi» adı altında tamamen halkı hedef alan askeri bir örgüt kurmak herhangi bir soruşturmayı gerektirmiyor. İşkencehaneler örgütlemek, sabotajlar yapmak, çeşitli tertipler tezgahlamak ve cinayetler işlemek de bir soruşturma sebebi değil. Hükümetin kimlikleri açıkça ortaya konan tertipçiler ve işkenceciler hakkında herhangi bir işlem yapması, bir girişimde bulunması için daha neler gerekmektedir?

Ama hükümet, kanunları uygulayan ve kanunlardaki haklarını kullanan POL-DER üyesi polisler için girişimde bulunabilmektedir, kontrgerillanın varlığını açığa çıkaran AYDINLIK gazetesine baskın yapmada ve basımda kullanılan araçlara kanunsuz olarak el koymada da son derece girişimcidir. Ecevit hükümeti Ceylanpınar işçilerinin üzerine tankları seferber ederken girişimciliğin de ötesinde gayretkeştir. Pazarcık'ın Demirciler köyünde jandarmanın öldürdüğü TİKP kurucusu Mehmet Çetin'i anma toplantısına karşı estirilmek istenen jandarma terörü de hükümetin, istediği zaman pekala girişimde bulunabildiğini göstermektedir.

Bir kere hükümet, Kontrgerilla hakkında bir soruşturma başlatması için yargı mekanizmasını harekete geçirmekle sorumludur. İkincisi gene hükümet, halen kendi memurları olan ve sık sık da terfi alan işkenceciler ve tertip-çiler hakkında derhal idari soruşturma açmak zorundadır.
Hükümet bu sorumluluklarını yerine getirmiyor. Bunun yerine işçi ücretlerini dondurmaya çalışıyor, işçilerin toplu sözleşme ve grev hakları ile iş güvenliğini kısıtlamak için «Toplumsal Anlaşma» tezgahlıyor. İşçilerin ekmeğine göz dikenin, tedbirini de planlaması gerekir. Ecevit hükümetinin «sivil sıkıyönetim» hazırlığının hikmeti de burada ortaya çıkmaktadır.

İşçi sınıfının üzerine yürümeyi kararlaştıranların Kontr-gerillaya karşı bir girişimde bulunmamasında şaşılacak bir şey yoktur.
Bakalım el mi yamandır, bey mi yaman? Çünkü halk da Kontrgerillacılardan, işkencecilerden ve katillerden hesap sorulması için sonuna kadar mücadele edecektir.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron