Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

"Özgürlükçü Ecevit"in Katili

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

"Özgürlükçü Ecevit"in Katili

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:25

"ÖZGÜRLÜKÇÜ ECEVİT"İN KATİLİ

Hükümet şimdi Bedrettin Cömert'in ve birbiri peşi sıra öldürülen öğretmenlerin katillerini nasıl yakalayacak? Aslında hükümet POL-DER'i kapatmak ve POL-DER üyelerini görevden almakla bu soruya bir cevap vermektedir. MHP'nin polis örgütü içindeki denetimine karşı çıkan polislerle uğraşmak, katilleri yakalamaktan vazgeçmek demektir.

Bugüne kadar birçok polis, bizzat yöneticilerinin cinayet şebekelerini koruduğunu ortaya koydu. MHP'li komandoların, tertipleri ve cinayetleri polisle ve devlet içindeki gizli örgütlerle elbirliği yaparak gerçekleştirdiğini artık herkes bilmektedir. Ve hükümet bugün, demokratik derneklere baskı yönelterek, doğrudan doğruya faşist katil şebekelerinin ve onların polis içindeki suçortaklarının taleplerini yerine getirmiş olmaktadır. İstese de istemese de hükümetin yaptığı iş, bu faşist terör çetelerine daha rahat at oynatacağı bir alan açmaktır.

Hükümet, gerek programıyla, gerek her günkü sözleriyle anarşiyi önlemeyi en önemli görevlerinden biri olarak tespit etmektedir. Amaç, cinayetlere son vermektir.

Acaba hükümetin POL-DER'e yönelttiği baskılar bu amaca uygun mudur? Bu soruyu tartışmaya bile gerek yok. Son bir haftada yaşanan olaylar ortadadır. İçişleri Bakanının deyişiyle POL-DER'e «tırpan» atılmasıyla birlikte MHP'li komandolar da gemi azıya almışlardır. Bundan daha doğa! bir şey olamaz. Çünkü MHP'li komandonun cinayetlerini önlemeye ve katilleri yakalamaya çalışan polise verilen ödül açığa almaktır. Cinayet şebekelerinin karşısına dikilen polislere atılan tırpan, canilerin cüretlerini artırmaktan başka neye yarayabilirdi?

Hükümet istediği kadar «Bedrettin Cömert'in katillerini derhal yakalayın» diye emirler versin, onun bu emirlerini kim dinleyecektir? «POL-DER'li» damgasını yiyip açığa alınmak da var bu işin sonunda. POL-DER'e üye olsa da olmasa da, faşist cinayet şebekelerinin önüne dikilen polisin adı bugün «POL-DER»dir. Sözün kısası, Ecevit canilerin peşine düşmeye niyeti olan bütün polislerin cesaretini kırmıştır.

Daha da önemlisi, hükümet Türkeşlerin oyununa gelmektedir. Faşistler, hükümeti POL-DER'in üzerine yürümeye zorladılar ve yapılan son baskılarla da yetinmediler. Türkeşler, POL-DER'e atılan «tırpanı» yeterli görmüyorlar bile. «İyice kökünden kes, yalnız POL-DER'i değil, bütün demokratik örgütleri ve hakları kökünden biç» diyorlar.

Ecevit hükümeti sanki sahneye çıkmış bir dansöz gibi, Türkeşler ve Özaydınlı'nın «kader arkadaşlarım» dediği 12 Martçılar «daha soyun, daha soyun» diye tempo tuttukça, demokrasi ve özgürlük adına üzerinde ne varsa, hepsini birer birer atıyor.
Öte yandan büyük burjuva basınında Ecevit hükümetine alttan alta yöneltilen tehditler son zamanlarda yeniden yükselmektedir:
«Ya üç - beş ay içinde bu anarşi meselesini çözersin, ya da gidersin.»

İşin ilginç yanı, «POL-DER'i kapat» diye baskı yapanlarla, anarşi meselesinin derhal çözülmesini isteyen bu tehdit sahipleri aynı çevrelerdir.
POL-DER'e «tırpan» atıldıkça MHP'li cinayet erbabı azgınlaşıyor ve anarşi yükseliyor. Anarşi yükseldikçe Ecevit hükümeti üzerindeki «öyleyse gidersin» baskıları da artıyor.

MHP ve 12 Martçılar, Ecevit hükümetinin ayakta kalamaması için cinayet ve tertiplere hız verirken, bir yandan da aynı hükümete kendi önlerini temizletiyorlar. POL-DER'i kapat. Halk Tiyatrosu'nun oyunlarını yasakla, öğrencilere «yönetmelik» adında bir zincir tak, AYDINLIK'a Kontrgerilla yayını yüzünden baskı yönelt, özet olarak «sivil sıkıyönetim» uygula, bütün bunların başka ne gibi anlamı olabilir?

İşte hükümet kendi ayaklarıyla çıkmaza girmekte, bir kısır döngü içine düşmektedir. Buna kendi bindiği dalı kesmek denir. Veya Ecevit, MC'nin beceremediklerini yaparak iktidarda kalmayı artık kafasına koymuştur.
O zaman da halkın zihnindeki «özgürlükçü Ecevit» imgesini kendi elleriyle öldürür. Zaten öldürmektedir de.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir