Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kontrgerillanın İş Güvenliği

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Kontrgerillanın İş Güvenliği

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:21

KONTRGERİLLANIN İŞ GÜVENLİĞİ

Ecevit hükümeti kurulurken açıkladığı programında iş güvenliğini gerçekleştireceğini söylemişti. Hükümet bu sözünü bir tek Kontrgerillacılar için tuttu.
Birçok fabrikanın patronu binlerce işçiye çıkış kağıdını verirken hükümet eli kolu bağlı oturuyordu. Birçok devrimci işçi revizyonist sendika ağalarının ihbarı ile işten atılırken, hükümet gene sessizdi. Zaten Ecevit hükümetinin kendisi de Türkiye'nin en büyük patronu olarak özel teşebbüs sermayedarlarından farklı davranmadı. Kamu İktisadi Teşekküllerinde çalışan çok sayıda işçi ve memur işlerinden atıldı. POL-DER üyelerinin görevden alınması furyası ise devam ediyor.
İşleri sağlam bir güvence altında olanlar ise, Kontr-gerillacılar, 12 Mart'ın işkencecileri ve kaç yıldan beri halka karşı her türlü cinayet ve tertibi hazırlayanlar. Türkiye'de işten atılma korkusu olmadan en rahat faaliyette bulunanlar, bu mesleğin erbapları.

Hatta işinizden olmak mı istiyorsunuz, öyleyse Kontr-gerillacıların görevden alınmasını ve bunlardan hesap sorulmasını istemelisiniz. POL-DER üyelerinin görevlerinden alınmalarının temelinde bu yatmıyor mu?

Ecevit 1 Mayıs 1977'de Taksim Meydanındaki katliamdan sonra, bu tertibi «devlet içindeki gizli örgütlerin» hazırladığını açıklamıştı. Kontrgerillanın varlığından söz eden ve katillerden hesap sorulacağını söyleyen de gene Ecevit'ten başkası değildi.

Ecevit'in sözlüğündeki «hesap sormanın» ne anlama geldiği şimdi daha iyi anlaşılıyor. Selanik'te Atatürk'ün doğduğu eve bomba koyan kışkırtıcı ajan şimdi Emniyetin en yüksek yerlerinde, 12 Mart'ın ünlü işkencecibaşılarından, kendisini Kontrgerillanın işkence merkezlerinde gördüğüm Ümit Erdal bir terfi daha almış. Lockheed'ten rüşvet alanlar nerede? Doğan Öz'ün katilleri, Server Tanilli'ye suikast düzenleyenler, 1 Mayıs katliamının tertipçileri, üniversite kapısında yedi öğrenciyi ve Ümraniye'de beş işçiyi katledenler, Malatya olayının tertipçileri, Sirkeci ve Yeşilköy sabotajcıları, Mehmet Çetin'i, Gani Bozarslan'ı öldürenler, yüzlerce emekçinin, öğrencinin ve aydının kanına girenler, kahveleri, durakları kurşunla tarayanlar, en son Eğitim Enstitüsü öğretmenleri Fahrettin Yılmaz ve Cuma Ocaklı'yı önceden haber vererek vuranlar neredeler? Dün Ortaköy Eğitim Enstitüsü Müdür Muavini İbrahim Osmanoğlu'nu otobüste kurşunlayanlar işlerine ne zamana kadar devam edecekler? Bunlar niçin görevlerinden alın-mıyorlar, niçin bunların kanlı işlerine son verilmiyor, bu canilerden ve katillerden niçin hesap sorulmuyor?

Ecevit, başbakan olduktan sonra bir konuşmasında devlet içindeki «faşist obalardan» söz etmişti. Ama bu faşist obaların en tehlikelisi ve en büyüğü olan Kontrgerillaya dokunmaya bile cesaret edemedi, edemiyor. CHP örgütü sürekli olarak «Mayısta bu iş halledilecek» haberini yaydı. Mayısta olmadı. «Temmuzda olacak» dendi. Şimdi Temmuzdayız ve artık «Ağustos sonundan» söz edilmektedir.

Bize kalırsa Ecevit hükümetinin Ağustosa da niyeti yok. Çünkü niyeti olsa POL-DER ile uğraşır mı? Kontrgerillacıların, faşist Ülkü Ocaklı katillerin üzerine kimle yü-rüyecek, gene onların kontrol ettiği adamlarla mı?

Faşistlerin denetlediği polis teşkilatlarının çeşitli sahte bilgilerle Ecevit hükümetini nasıl oynattıklarına nasıl yanlış yönlere sevkettiklerine defalarca şahit olduk. Demek ki artık hükümet bunlardan hoşnuttur. O zaman afiş asanlarla, dernek kuranlarla, toplantı ve yürüyüş yapanlarla daha sıkı uğraşmaları, halka yeni tuzaklar hazırlamaları, yeni tertipler düzenlemeleri için Kontrgerilla ve MİT örgütleri daha da takviye edilmeli ve bunların iş güvenliği daha da sağlam güvencelere kavuşturulmalıdır. «Ak günleri», «özgürlüğü», «insanca ve hakça bir düzeni» getirmenin yolu meğerse buymuş.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir