Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Osmanlı Kafası

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Osmanlı Kafası

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:17

OSMANLI KAFASI

Bugüne kadar Türkiye'de Kürt meselesine hep Osmanlı kafasıyla bakılmıştır. Bir tek Kurtuluş Savaşı yılları biraz bunun dışında tutulabilir.
Osmanlı kafasının Doğu bölgesine götürdükleri şunlardır: Irkçı ve dinci ideoloji, aşiretleri ve milliyetleri birbirine düşürme, Hamidiye Alayları, kitlesel katliamlar ve şiddet, jandarma ve komando zulmü, yatılı bölge okulları, mayın tarlaları, yoksulluk, sefalet vb. Osmanlı kafası özet olarak baskı, tertip ve kalleşliktir.

Bu kafa belli bir sınıfa aittir. Emperyalist işbirlikçisi burjuvazinin, toprak ağalarının kafasıdır bu. Milli burjuvazi de, taşıdığı yarı-debeyi özellikler yüzünden aynı kafayla davranmıştır.

Herkes görmektedir ki, Türkiye'nin doğusunda bir mesele vardır. Bu mesele, Kastamonu veya Yozgat'taki iktisadi baskı ve gerilikten farklı bir meseledir. Doğuda aynı zamanda milli bir mesele vardır.

Kuma gömülen bir kafa Osmanlı kafası olmaktan çıkmaz ki. O zaman kumun içinde bir Osmanlı kafası var demektir. Zaten bu kafanın en önemli özelliği de, kumun içinden hiç çıkmamış olmasıdır. Eskiden beri yaptığı, gözünü gerçeklere kapatmaktır ve gerçeklerle savaşmaktır.

Doğuda bir mesele olduğunu herkes görmektedir demiştik. Bu meselenin gittikçe önem kazandığını da herkes görüyor mu?
Herkes olmasa bile, görenlerin sayısı epeyi çoğaldı. En azından Şemdinli'ye helikopter gezisi yapanların yazdıkları, birçoklarına bu meselenin alevlenmekte olduğunu göstermiştir sanırız.

Mesele alevlendiğine göre, Osmanlı kafasının yapabileceği ve yaptığı tek şey vardır; «bölücülüğü ezeceğiz» nutukları, askeri tedbirler, tertipler ve kışkırtmalar vb.

Bir «helikopter politikası» lafıdır dolaşıyor. Askeri birlikler kaydırılıyor. Doğudaki MİT kadroları artırılıyor. Yani Osmanlı kafası gene faaliyet halindedir.
Bu kafa iflas edecektir. Meseleyi zorbalıkla, baskıyla, tertiple çözeceğini sanan ortaçağ anlayışı yıkılmaya mahkumdur. Onun yerini gerçek bir cumhuriyet kafası, gerçek bir demokrasi almalıdır ve mutlaka alacaktır.

Kürt meselesini sıkıyönetimlerle, baskıyla, askeri tedbirlerle çözmeyi düşünen bu Osmanlı artığı ırkçılara ve derebeylerine karşı mücadele, büyük önem kazanıyor. Bugünkü Orta Doğu ve Türkiye şartlarında meselenin üzerine Osmanlının kılıcıyla yürümek, Türkiye halkına karşı işlenecek en ağır suçtur.
Doğuda milli baskı uygulayanlar, Kürt meselesini Sovyet sosyal-emperyalistlerinin elinde bir koz haline getirmekten başka bir şey yapmazlar. Osmanlı kafasıyla davrananlar, Sovyetler Birliği'nin, dünyamızın bu en saldırgan emperyalistinin «kurtarıcı» pozuna girmesi için gerekli sahneyi ve senaryoyu hazırlamaktan başka neye hizmet edeceklerdir?

Kürt meselesinde Türkiye halkının yararına olan, Türkiye'nin bağımsızlığına ve geleceğine hizmet eden tek bir çözüm vardır. O da her türlü milli ayrıcalığın kaldırılması, milli eşitlik ve özgürlüğün gerçekleştirilmesidir. 45 milyonluk Türkiye halkını bugünkü baş düşmanlarımız olan iki süper devlet karşısında sımsıkı birleştirecek, Yeni Çarların ülkemizin doğusundaki bölücü ve yıkıcı faaliyetlerini iflas ettirecek olan politika budur.
Osmanlı kalıntısı zorbaların bu gerçekleri dinlemeye tahammülleri yoktur. Ama öyle bir döneme giriyoruz ki, Türkiye'nin de onlara tahammülü yok!

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron