Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Babiali'deki Kara Sessizlik

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Babiali'deki Kara Sessizlik

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:16

BABIALİ'DEKİ KARA SESSİZLİK

Toprak ağaları ve işbirlikçi burjuvalar için yoksul bir köylünün canı kaç para eder?
Hele o köylü devrimci bir partinin kurucusu ise.

Üstelik bu partinin en yüksek karar organında bulunuyorsa.
Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, Pazarcık'taki toprak ve hürriyet mücadelesine önderlik etmişse bu köylü.
Bir jandarma kurşununun maliyeti etse etse on lira eder.

TİKP kurucusu, Parti Meclisi üyesi ve Pazarcık köylü mücadelesinin yiğit önderi Mehmet Çetin arkadaşımızın Demirciler köyünde şehit edilmesi de devlete topu topu on liraya mal oldu. Jandarma, G-3 tüfeğini devrimci Mehmet'in kulağının arkasına dayadı ve arkadaşımızı şehit etti.
Aradan on beş günden fazla geçti. Babıali basınında ne bir ses, ne bir nefes! Hayatını omuzlarında teneke ile su taşıyarak kazanan devrimci bir köylünün Babıali basını için ne değeri var ki? Üstelik işin içinde bir de jandarma var, yani devletin âli menfaatleri.

Boyalısı olsun, soluk yüzlüsü olsun Babıali basını Mehmet Çetin'in jandarma tarafından katledilmesi haberini bile vermedi. Basın emekçilerinin hazırladığı haberler yazı işlerinde çöp sepetini boyladı. MİT'ten mi telefon etmişler, yoksa Jandarma Genel Komutanlığından mı? Büyük çoğunluğu için telefona bile gerek yok, onlar bilirler mesleklerini, hangi haberi büyütüp, hangisini çöp sepetine atacaklarını.

Ve gazetelerde on beş günden beri kapkara bir sessizlik. Yalnız tek bir cesur ses çıktı bu kara sessizliği yırtan, tek bir yiğit kalem. Ellerine sağlık Fikret Otyam.
Fazilet Partisinin kurucusu Suat Bey, dün akşamki ziyafette kuzu dolmasını fazla zıkkımlandığı için vazife başında mide fesadından ölmeliydi ki, görecektiniz Babıali gazetelerini.

Ne eli kırbaçlı bir toprak ağası, ne midesi işçi a<daü ile şişmiş bir sendika ağası, ne sigara kaçakçılığı mafyasını yöneten bir gangster eskisi, ne de Babıali'nin köşelerini tutmuş bir ahbapçavuş cuntasının akrabası! Anarşistler kraliçesi köfteci Zeyno bile değil.
Bari trafik kazasında ölseydi, gidip jandarma kurşunu ile ölüyor. Hiç olmazsa mazisi temiz olsaydı, toprak ağalığına karşı mücadele ederek müesses ve mukaddes nizama başkaldırmış. Bir de yoksul köylü olduğuna bakmadan parti kurmaya, parti yönetmeye kalkmış. Geber ulan sırtı nasırlı köylü, kaç paralık canın var şu Osmanlıdan kalma Babıali'de?

Yalnız Mehmet mi?

Jandarma, Mehmet'ten birkaç gün önce Nusaybin'de iki sırt hamalını sorgusuz sualsiz kurşuna dizdi.
Babıali basınında kapkara bir sessizlik.
Gene jandarma, Mehmet'ten beş-on gün önce Bingöl'de üç yoksul köylüyü gene sorgusuz sualsiz kurşuna dizdi. Bingöl Milletvekili sayın Celalettin Ezman «resmen kurşuna dizmektir bu» diyordu.

Babıali'nin son derece hür ve demokratik basınında gene kapkara bir sessizlik.

Mehmet'ten on gün kadar sonra gene Nusaybin'de jandarma beş köylüyü daha kurşuna dizdi.
Babıali'deki kara sessizlik devam ediyor.

Babıali gazetelerine bakarsanız, tehdit ne Rusya'dan geliyor ne Amerika'dan! Tehdit Pazarcıklı Mehmet'ten geliyor, Nusaybinli sırt hamalından ve Bingöllü yoksuldan. Bu nedenle ambargo kalkmalı, jandarma kurşununun maliyet fiyatları düşürülmeli ve artık ağrından çıkan işçi ücretleri dondurulmalıdır.
Babıali basını sırtını gerçeklere dönmektedir. Türkiye'nin tarihini Babıali basınının kapkara sessizliği yazmıyor. Türkiye'nin geleceğini Mehmetlerin bağımsızlık, toprak ve özgürlük mücadelesi yazıyor.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron