Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Malatya, Maraş, Antep, Tokat, Elazığ, Erzincan

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Malatya, Maraş, Antep, Tokat, Elazığ, Erzincan

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:07

MALATYA, MARAŞ, ANTEP, TOKAT, ELAZIĞ, ERZİNCAN

Niçin Malatya ve Maraş? Posta paketi içine konan bombalar niçin bu illere yollanıyor? Ve paketlerin üzerinde niçin tanınmış aşiret reislerinin adları yazılı?
İçişleri Bakanı Malatya ve Maraş'ın «her an patlamaya hazır yöreler» olduğunu söylüyor. Bakana göre bu durum «yöresel ve sosyolojik özelliklerden» ileri geliyor.

Nedir bu «yöresel ve sosyolojik özellikler»? Bunlar açıkça ortaya konmadan çözülemez. Dünyada «yöresel ve sosyolojik özellikleri» olmayan yer yoktur. Mesele, bu özellikleri apaçık tespit etmektir. Dert açıklamadan derman da bulunamaz.

Malatya ve Maraş mezhep çatışması ve ırkçılık körüklemek isteyenlerin kendilerine zemin arayacakları illerdir. MHP, bu illerde ırkçılığa ve mezhep ayrılıklarına dayanarak en gerici aşiret reislerini, toprak ağaları ve şeyhleri safına çekmiş ve hatta milletvekili bile çıkarabilmiştir. Türkeş bu gerici güçlerin baskısı altındaki aşiretleri harekete geçirmeye, ırkçı ve mezhepçi bir kitle hareketi yaratmaya, halkı birbirine kırdırmaya çalışıyor.

Doğu bölgesinde Antep, Tokat, Elazığ ve Erzincan illerinde uyanıklığı yükseltmenin zamanıdır. Çünkü bu iller Malatya ve Maraş'ın özelliklerini taşıyan, MHP'nin de kendine gerici bir temel yaratabildiği illerdir. Kontrgerilla ve MİT uzmanlarının birkaç aydır buralara taşınıp durması da dikkat çekicidir. AYDINLIK bu konudaki uyarıyı ne zamandır yapıyordu.

Olaylar Doğudadır, fakat kışkırtma merkezi Ankara' dadır. Sayın İçişleri Bakanı bu gerçeği nihayet kabul etti.
Ankara'daki merkez, Kontrgerilla ve MHP'dir. «Faşist obalar» buralardan yönetiliyor.

Hükümet, tertiplerin kaynağının Ankara'da olduğunu görmektedir. Öyleyse Ankara'daki eli kanlı çetelerin, Kontrgerilla ve MHP'nin üzerine gitme cesaretini göstermelidir. Aynı şekilde hükümet Sovyetler Birliği'nin Doğu bölgesindeki yıkıcı faaliyetlerine karşı tavır almalıdır.
Fakat meselenin köklü çözümü. Sayın özaydınlı'nın deyişi ile «sosyolojik»tir. Toprak ağalarının, aşiret yapısının, şeyhliğin ve her türden ırkçı eşitsizliğin temelini yıkmadan, halkı bölen ve birbirine kışkırtan zemin ortadan kaldırılamaz.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir