Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Halkın Barışa ve Güvenliğe İhtiyacı Var

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Halkın Barışa ve Güvenliğe İhtiyacı Var

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:06

HALKIN BARIŞA VE GÜVENLİĞE İHTİYACI VAR

Malatya Belediye Başkanının, gelini ve iki torunu ile ölümüne yol açan tertibi kınıyoruz. Fakat kınamak meseleye bir çözüm getirmiyor. Bugün kışkırtma ve bireyci terör öyle bir düzeye yükseldi ki, bu konuda milyonları seferber edecek bir mücadele gerekiyor.

«Anarşinin Kaynağı ve Devrimci Siyaset» başlıklı yazı dizimizde bu konuya değinmiştik. Bir noktaya bir daha dikkat çekmek gerekiyor: Bu olaylar çoluk çocuk işi değildir. Büyük ve örgütlü kişilerin parmağı artık herkesin gözüne batacak kadar olayların içindedir. Terör her yeni günde bir üst düzeye yükseltilmektedir. Her gün bir yenilik. En son icat ise, postaneden paketle yollanan bir bomba. Yalnız Malatya Belediye Başkanına değil, buna benzer bir bomba Kahramanmaraş'ta bir CHP'liye de gönderiliyor.

Bütün bunlar Kıbrıs konusunda yeni adımların atıldığı bir zamanda şiddetlenmektedir. Bu işlerin içinde bir kere iki süper devletin parmağı vardır. Her ikisi de Türkiye'de azgın bir rekabet içindedir ve çeşitli güçleri denetlemektedirler. Kontrgerilla ise, devletin baş köşesinde oturmaya devam etmektedir. Bir yandan da MHP aracılığıyla faşist bir kitle hareketi yaratmaya çalışmaktadır.

Üstelik olaylar bağırarak gelmektedir. MİT çevreleri ne zamandır Doğuda bir tertip hazırladıklarını ilan ediyorlardı ve AYDINLIK gazetesi bu konuda uyarı kampanyası başlatmıştı. Bayındırlık Bakanı sayın Şerafettin Elçi'nin belirttiği gibi, «Doğuda bulanık suda balık avlamak isteyenler var»dır. Özellikle tanınmış bir aşiret reisi olan Hamit Fendoğlu'nun hedef alınması daha da uyarıcıdır. Bu son tertip, çok tehlikeli bir kışkırtma zincirinin bir halkasıdır. Bu kışkırtma ve tertipler, bütün halkı hedef almakta ve Ecevit hükümetini de devirme amacına yönelmektedir. Burada Ecevit ile halk arasında bir kader bağı vardır. Fakat ne yazık ki, Ecevit bunu pek anlamış gözükmüyor.

Bu olay, bireyci terörü ve macerayı devrimcilik sananlara ve bu maceracılara karşı kayıtsız bir tavır alanlara da artık en son uyarı olmalıdır. Bunları omuzlarından tutup esaslı bir şekilde sarsmak gerekir. Bugün maceracılık, düşmanın yaptığı kışkırtmalarla ve tertiplerle tamamen birbirine karışmıştır. Maceracılık, artık yanlış bir mücadele tarzı değil, halk düşmanı bir karakter kazanmıştır. Bireyci terörde ısrar edenler, Türkiye'de yapılan her türlü kışkırtmanın solun sırtına yıkılmasına hizmet etmektedirler. Bunlara karşı hoşgörüyle davranan ve bunları bir nevi «yaramaz çocuk» olarak görenler uyanmalıdır.
Bugün bütün halkın barışa ve güvenliğe ihtiyacı var. Halk, iki süper devletin kışkırttığı terörün son bulmasını istiyor. Devrimciler, halkın bu haklı isteğine sahip çıkmalıdır.

45 milyonluk halk içinde barış ve birliği yaratmak için mücadele etmeliyiz. Bütün Türkiye halkını iki süper devlete, aşiretçiliğe, ırkçılığa ve mezhepçiliğe karşı birleştirmeliyiz. Hükümet, Kıbrıs konusunda cesur adımlar atmalı ve Türkiye'yi iki süper devletin at koşturduğu bir ülke olmaktan çıkarmalıdır. Bir yandan Sovyetler Birliği ve ABD ile ilişkileri geliştirmek, öte yandan anarşiyi önlemeye çalışmak birbiriyle bağdaşmaz. Türkiye'yi parçalayan yabancı müdahale ve kışkırtmaların, aşiret hayatının ve toprak ağalığının kökü kazınmalıdır. Her türlü imtiyaz ve baskıya son verilmelidir. İşte 45 milyona huzur ve barış getirmenin yolu budur.

Bütün yurttaşları serinkanlı düşünmeye ve kışkırtmalara alet olmamaya çağırıyoruz. Kan ve intikam çığlıklarını bırakıp, 45 milyonu iki süper devlete karşı birleştirmek için mücadele etmeliyiz.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron