Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

En Büyük Anarşiyi Polis Yapıyor

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

En Büyük Anarşiyi Polis Yapıyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:04

EN BÜYÜK ANARŞİYİ POLİS YAPIYOR

16 Martta İstanbul Üniversitesinin kapısında altı genci bombayla öldürenler nerede? Ümraniye'de beş işçiyi kurşuna dizenler niçin bulunmuyor? Savcı Doğan Öz'ün dosyası «faili meçhul cinayetler» rafına mı kaldırılacak? Server Tanilli'yi vuranlar ne zamana kadar ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşacak? Daha iki gün önce Ankara İncesu'da beynine kurşun sıkılarak şehit edilen arkadaşımız Gürsel Kahraman'ın katilleri bulunmayacak mı?

Soru listesini sayfalarca uzatabilirsiniz. Bütün halkın yüreği her gün yana yana kavruluyor. Polis ise, dernek basıyor, kitaba saldırıyor, afiş asanları kurşunluyor, okula gitmek isteyen öğrenciyi copluyor. Bu mudur anarşiyi önlemenin yolu? Hükümet huzuru ve gönül rahatlığını böyle mi getirecek?
Üç ay kanunsuz olarak kapatıldıktan sonra daha on gün önce açılan Devrimci Gençlik Birliği'nde gençler oturmuşlar, Türkiye'de «Anarşinin Kaynağı» üzerine tartışıyor ve bunu önlemenin çaresini araştırıyorlar. Polis, Server Tanilli'yi vuranları değil, devrimci gençleri gözaltına alıyor.

Arama kararı yok, kanun yok, kitap yok, demokrasi yok, özgürlük desen yalnız cinayet şebekelerine tanınmış.
Orada dinleyici olarak bulunan TİKP Merkez Komitesi üyesi Mustafa Kemal Çamkıran tartaklanıyor. DGB Başkanı dövülüyor. Elbette onlar da halka yapılan zulümden nasiplerini alacaklar, zaten buna alışmış insanlar.

Polis derneği niçin basıyor? 16 Mart katliamını yapan caniler mi gizlenmiş orada, yoksa Doğan Öz'ün katili mi saklanıyor? Hayır, bunların hiç biri değil. 1. Şubenin avukata yaptığı açıklamaya göre, sebep dernekte benim imzamı taşıyan Doğru Eylem Nedir? adlı kitabın bir nüshasının bulunması imiş. Helal olsun böyle kahraman polise, yurttaşın haklarını ve özgürlüklerini korumada bu kadar titiz ve gayretli. Üstelik o kitap anarşizme karşı mücadele ediyor, doğru devrimci eylemin ne olduğunu tartışıyor.

Bu en son olay. Türkiye her gün bu olayın birçok örneğini yaşıyor. Polis aynı gün İstanbul'da afiş asan TÜM-DER üyesi memurların üzerine ateş açıyor, dört memuru yaralıyor. Bunları gazetelerden okuyan katiller ve caniler kıskıs gülüyordur herhalde. Şu polise bakın, canileri değil, sendika hakkı isteyen memuru kovalıyor.

Bu mudur CHP'nin yıllardır Türkiye halkına vadettiği özgürlük? Bu mudur «ak günler»?
İşte anarşi böyle önlenir: Anarşizme karşı mücadele yollarını tartışan devrimci genci içeri atacaksın, dernek basacaksın, siyasi partilerin yöneticilerini tartaklayacak ve gözaltına alacaksın, kitaba saldıracaksın, afiş asan memura kurşun sıkacaksın. Polis bu çabasını beş kat daha yoğunlaştırmalı, işte o zaman Türkiye'ye barış ve huzur gerçekten gelecek!

Anarşinin en büyüğünü polis yapmaktadır. Hükümet bütün bunlardan sorumludur. «Ben polise hakim değilim» diyen bir hükümet, başka bir hükümetin bulunduğunu itiraf etmektedir. Kontrgerilla ve MİT ile birlikte ne huzur getirilebilir, ne de barış.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir