Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Eğitim Enstitüleri Açılıyor

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Eğitim Enstitüleri Açılıyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:01

EĞİTİM ENSTİTÜLERİ AÇİLİYOR

Eğitim Enstitülerinin büyük çoğunluğu yarın açılıyor. Bu okulların önemli bir kısmı bilindiği üzere bir avuç Ülkü Ocaklı elebaşının işgali altındadır. Bunlar, Kırk Haramiler gibi okulların kapısını tutmakta ve devrimci öğrencilerin okumasını zorbalıkla engellemektedirler. Bu kadarla da kalmıyorlar, okullarda zorla para topluyorlar, faşist yayın organlarını zorla satıyorlar. «Ali kıran baş kesen» deyimi tam bunlar için söylenmiş. Amaçları bütün öğrenci kitlesini köleleştirmek.
Eğitim Enstitüleri bu zorbaların işgalinden kurtarılmalıdr. Bütün Enstitü öğrencileri yaralanma ve ölüm korkusu olmadan okullarına gidebilmeli ve serbestçe öğrenim görmelidir. Bunu gerçekleştirebilecek olan, en başta gene öğrenci kitlesinin mücadelesidir. Öğrenim özgürlügü ve can güvenliği isteyen öğrenci kitlesinin birliği, çözüm yolunu bulmanın da anahtarıdır.

Bilindiği gibi, MC döneminde Eğitim Enstitülerine 60 bin kadar öğrenci alınmıştı. Sınavların adil olmadığı bir gerçek. Fakat bugünkü Türkiye'de okullara öğrenci almada adil bir sınav sistemi uygulamanın da imkanı yok. Adaletsizlik daha doğarken başlamakta, okul sıralarında da devam etmektedir.
MC döneminde yapılan sınavların haksızlığını ileri sürerek 60 bin öğrencinin okullardan atılmasını istemek herhalde devrimcilere düşmez. Bu 60 bin öğrencinin faşist olduğunu ileri sürmek ise, onları faşistlerin yanına itmek için bulunabilecek en iyi yöntemdir.

Hükümet yeniden öğrenci alarak MC hükümeti zamanındaki haksızlığı belli ölçülerde tamir etmiştir. Zaten bu haksızlığı gidermenin yolu, hiç bir zaman eski öğrencileri okuldan atmak olamaz. Devrimcilik adına eski öğrencilerin, yani 60 bin gencin okuldan atılmasını isteyenler, faşizmi güçlendirmekten başka bir iş yapmıyorlar. Bu anlayışın Eğitim Enstitüsü öğrencilerinin öğrenim özgürlüğü ve can güvenliği mücadelesini başarıya ulaştırmasına imkan yoktur.

Eğitim Enstitülerindeki mücadelenin zafer kazanmasının tek yolu bir avuç Ülkü Ocaklı zorbayı tecrit etmektir. 60 bin öğrencinin okula girerek kazandığı hakkı savunmak, onların öğrenim talebine de sahip çıkmak öğrenci kitlesini birleştirmenin şartıdır. Öğrenci kitlesini ikiye bölen ve MC döneminde okula girmiş öğrenci arkadaşlara karşı kan davası güden bir kafa, halk çocuklarını birbirine kırdırmaktan başka bir şey yapmaz. Bunun adına «faşizme karşı mücadele» demek hiç bir şey değiştirmez.

Bütün Eğitim Enstitüsü öğrencileri, eski yeni demeden birleşmeli ve okullarını zorbalardan kurtarmak için omuz omuza mücadele etmelidirler.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir