Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

45 Milyonu Birleştirmek

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

45 Milyonu Birleştirmek

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 04:00

45 MİLYONU BİRLEŞTİRMEK

Maceracıların öfkesini en fazla çeken devrimci siya-setlerden biri de, 45 milyonu birleştirmek. AYDINLIK, üç-beş bin keskin adamı birleştirip 45 milyona karşı savaşacağım diye yazsa, bunların alkışlarını toplayacak. Maceracıların anlayışına göre, ne kadar çok insanı hedef alırsan, o kadar müthiş «devrimci» olursun.
Bugün Türkiye'nin yaşadığı olay nedir? Türkiye halkı, yüzyılı aşan bir zamandan beri, emperyalizmin baskısından ve ortaçağ karanlığından kurtulmak için mücadele ediyor. Bu mücadele, işçisi, köylüsü, küçük mülk sahibi ve milli sermayedarı ile 45 milyonluk halkın yararınadır. Türkiye halkının bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinin hedefi, emperyalist işbirlikçileri ve toprak ağalarıdır. Bunların sayısı Türkiye'de birkaç on bini bile bulmaz.

Hele savaş tehlikesine karşı hazırlanmak ve milli bağımsızlığı savunmak görevinin birinci yeri aldığı şu dönemde, iki süper devlete karşı en geniş yurtsever cepheyi ger-çekleştirmek daha da büyük önem kazanmaktadır. Bu cephenin temeli, özgürlük ve demokrasidir.

Bir de şu keskin görünüşlü sahte solcuların yaptıklarına bakalım. Bunların yaptığı bütün iş halkı parçalamaktır. Küçük mülkiyet düşmanlığını bir eylem çizgisi haline getirmişlerdir. Önüne gelen dükkanın camına çerçevesine yazılar yazmak, evlerin duvarlarına boya sürmek, MHP' den intikam almak yaftası altında faşist etkiler altındaki esnafın ve zanaatkarın dükkanlarını tahrip etmek, önüne gelenin arsasına ev Kondurmayı «devrimci» bir faaliyet gibi göstermek, kendilerine haraç vermeyen gecekondu sahibinin duvarını yıkmak, çetesini beslemek için bakkal ve eczane soymak vb. vb.

Sen nasıl bir ülkede yaşadığını hiç düşünmüyor musun? 27 milyon köylünün 20 milyona yakını küçük mülk sahibidir. Milyonlarca insan küçük dükkan, tezgah veya atölye sahibidir. Gene milyonu aşan memur veya aydın aynı sınıf durumu içindedir. Sermaye sahiplerinin sayıca büyük kesimi ise, gene devrimcilerin dostu olması gereken milli sermaye sahipleridir. Özet olarak Türkiye bir küçük burjuva denizidir. Ve halk dediğimiz şeyin önemli çoğunluğunu bu küçük mülk sahipleri oluşturuyor.

Şimdi sen kalkıyorsun, «devrimcilik» adına bu küçük mülk sahiplerine, yani halkın çoğunluğuna saldırıyorsun. Bir baksana etrafına, bu saldırıda kiminle berabersin, kiminle birleşiyorsun?

Elbette 45 milyonla birleşecek değilsin, çünkü onun çoğunluğunu zaten hedef almışsın. Ama seninle birlikte küçük mülk sahiplerini baskı altına alan, çökerten ve yoksullaştıran başka güçler var.

Türkiye bir küçük burjuva denizi olduğu için her gün iflas eden, toprağını tefeciye ve ağaya kaptıran, tezgahını, dükkanını kaybeden insanların sayısı da, suda balık kadar çoktur. İşte bu insanlar, emperyalist tekellerin işbirlikçi büyük sermayenin ve toprak ağalarının çökerttiği insanlardır.
Sen de Türkiye halkının düşmanları ile beraber onlara saldırıyorsun. Bir yandan da, bu insanlar niçin MHP'li, niçin AP'li, niçin MSP'li ve niçin CHP'li diye öfkeleniyorsun. Çünkü 45 milyonu birleştirmek diye bir siyasetin yok, tam tersine başlıca siyasetin küçük mülkiyet düşmanlığı. İşin kötüsü bunu da devrimcilik diye gösteriyorsun.

45 milyonluk halkı birleştirmek, proletaryanın sınıf mücadelesinin çizgisidir. Devrimcilik, her önüne gelene saldırmak değildir. Mülkiyet düşmanlığı Marksistlerin politikası değil, tarih boyunca anarşistlerin politikası olagelmiştir. Marksistler, mülkiyet konusunda tarihi gelişmeye uygun bilimsel bir tavır alırlar.
Bugün Türkiye'de devrimcilerin hedefi, emperyalistlerin, işbirlikçi burjuvazinin ve toprak ağalarının mülkiyetini, bütün milletin mülkiyeti haline getirmektir. Devrimciler, küçük mülk sahiplerinin ve milli sermayedarların yanındadır. Bırakalım onların mülkiyetine dokunmayı, onları emperyalizmin ve toprak ağalığının baskısından kurtarmak için mücadele ediyoruz.

İşte bu siyasetin adı, 45 MİLYONLUK TÜRKİYE HALKINI BİRLEŞTİRMEKTİR.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir