Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kürtleri Hedef Alan Irkçı Yaygara ve Anarşi

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Kürtleri Hedef Alan Irkçı Yaygara ve Anarşi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Nis 2011, 03:52

Kürtleri Hedef Alan Irkçı Yaygara ve Anarşi

Türkiye'de cinayetlerin ve terörün yoğunlaşmasıyla birlikte bölücülük edebiyatı da aldı yürüdü. Bu edebiyatı dillerine dolayanlar, aslında Türkiye halkının birliğine düşman olan en gerici ve ırkçı güçler olagelmiştir.

Bir halkın birliği nasıl sağlanır?

Ancak eşit ve özgür insanlar arasındaki birlik, sağlamdır. Aksi halde söz konusu olan birlik laftadır ve koftur, olaylar karşısında kolayca dağılır. Efendi ile köle arasında, derebeyi ile köylü arasında, ezenle ezilen arasında sağlam bir birlik olabilir mi? Bir tarafın imtiyazlı ve hak sahibi olduğu, diğerinin anadili ile konuşma hakkına bile sahip olmadığı bir birlik, hayata dayanamaz. Hele yaşadığımız 20. yüzyıla hiç dayanamaz.
Dolayısıyla Türkiye halkının gerçekten birliğini isteyenler her türlü imtiyaza ve eşitsizliğe de karşı çıkmalı, eşitlik ve özgürlük temelinde bir birlik istemelidir. Aksi halde hiç kimse onların samimiyetine inanmaz.

Bugün Türkiye'de öyle kanunlar vardır ki, ırk ve milliyet farkı gözetmeksizin bütün dünya halkın eşitliği ve özgürlüğü için mücadeleyi, dolayısıyla halkın birliği için mücadeleyi yasaklamaktadır. Örneğin bugünkü Siyasi Partiler Kanununu Atatürk ve İnönü'nün konuşmalarına uygularsanız, savcıların o zamanın CHP'si olan Müdafaa-i Hukuk Teşkilatı hakkında soruşturma açmaları gerekir. Çünkü Atatürk ve İnönü, birçok konuşmalarında Türkiye halkının Türklerden ve Kürtlerden oluştuğunu söylemekte, hatta Lozan'da, Anadolu hükümetinin Türklerin ve Kürtlerin hükümeti olduğunu belirtmektedirler.
Bu bölücülük müdür? Hayır, tam tersine birlikten yana olan, birliği güçlendiren tutum budur. Zaten Atatürk ve İnönü bu tutumu, Türkiye halkının en fazla birliğe muhtaç olduğu yıllarda, emperyalizme karşı kurtuluş savaşı yıllarında almışlardır. Çünkü varlığını ve hakkını reddettiğin insanlarla birleşip ortak bir savaş veremezsin.

Atatürk ve İnönü'nün bu tutumları anarşi ve yıkıcılık mıdır? Yabancı düşmanlara mı hizmet etmektedir?
Hayır, bu tutum, emperyalistlerin Türkiye halkını bölme ve milliyetleri birbirine kırdırma politikalarına karşı en doğru tutumdur.

Bugün bölücülük edebiyatını yükselten ve Doğu halkını anarşinin kaynağı olarak göstermeye çalışanlar, halka karşı canice bir tertip içindedirler. Bu ırkçı ve faşist güruhu, cinayet ve katliam politikasını daha üst bir düzeye yükseltmenin hazırlığını yapıyor. Son günlerde MİT ve Özel Harp Dairesi uzmanları ikide bir Doğu bölgesine gönderiliyor ve yeni tertipler hazırlanıyor. Hedef, bütün Türkiye halkıdır ve faşist bir darbe tezgahlama planları, Doğu bölgesindeki bir Kürt isyanı bahanesi üzerine kurulmaktadır.

Bölücülük edebiyatının şampiyonluğunu yapan ırkçı faşistler, Türkiye halkını bölmek ve Doğu bölgesini ele geçirmek isteyen Sovyet sosyal-emperyalistleri için en elverişli zemini yaratıyorlar. Çünkü onlar, Yeni Çarların «Kürtlere özgürlük» sloganını sahtekarca kullanmasına yardım ediyorlar. Türkiye'deki imtiyazlar, baskılar ve zulüm, sos-yal-emperyalistlere milli düşmanlık ve milli boğazlaşma kışkırtmaları için en iyi fırsatı veriyor. Bölücülük edebiyatı ve ırkçı propaganda böyle bir felaketi önlemez, tam tersine kışkırtır.

Türkiye halkının birliğini sağlamanın biricik yolu, ırk ve milliyet esasına dayanan imtiyazlara son vermek, eşitlik ve özürlüğü her alanda gerçekleştirmektir.
Gerek MHP faşistlerinin, gerekse Sovyet sosyal-emperyalistlerinin kışkırtacakları en büyük anarşiye karşı isek, bu konudaki ırkçı ve şoven önyargıları yıkmalı, dün-yanın ve bölgemizin durumuna bakmalı ve cesur olmalıyız. Cesaret, cesaret, cesaret. Bugün Türkiye halkının geleceği için düşünen herkesin, hepimizin en büyük ihtiyacı budur.

Kaynakça
Kitap: ANARŞİNİN KAYNAĞI VE DEVRİMCİ SİYASET
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir