Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tertibi Daha O Günlerde İşçi Partisi Ortaya Çıkardı

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Tertibi Daha O Günlerde İşçi Partisi Ortaya Çıkardı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Nis 2011, 14:37

Tertibi Daha O Günlerde İşçi Partisi Ortaya Çıkardı

Kahramanmaraş katliamının üzerinden 32 yıl geçti. 32 yıl önce bugün Kahramanmaraş'ta resmi rakamlara göre 111, tanık anlatımlarına göreyse 500 yurttaşımız gericiler tarafından katledildi. Ancak tertipçiler cezasız kalmadı. Katliamın ardından Aydınlık gazetesinin yaptığı yayınlar tertibin ve sorumlularının ortaya çıkmasında belirleyici rol oynadı.

Olaylar, 19 Aralık 1978 akşamı, Kahramanmaraş'ın Çiçek Sineması'na ses bombası atılmasıyla başladı. "Güneş Ne Zaman Doğacak" filmi gösterilirken yaşanan bu patlamadan sonra tam bir hafta boyunca büyük bir kıyım yaşandı. Alevi yurttaşların evleri, iş yerleri yakıldı, kurşun yağmuruna tutuldu. Saldırganların sayısı binlerle ifade ediliyordu; ellerinde polis ve jandarmanın elinde olmayan silahlar vardı.Resmi rakamlara göre, 111 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Tanık ifadeleriyse bu sayının 500 olduğunu söylüyordu.

Bombayı atan Ökkeş Kenger'di, yeni adıyla Ökkeş Şendiller. Şendiller, bomba atıldıktan sonra Ankara Ülkü Ocakları merkezine telefon açarak, "Görev tamam, yardım gönderin" dedi.

Tanık ifadeleri, olaylar sırasında Kenger'in çeşitli mahallelerde evlerin yakılması, yurttaşlarımızın hunharca katledilmesi eylemlerinde yer aldığını kanıtlıyordu. 1979 yılında Adana Sıkıyönetim Mahkemesi'nde görülen Maraş Davası dosyasının bütünü Aydınlık arşivinde bulunuyor.

ABDULLAH ÇATLI'NIN ROLÜ İÇİŞLERİ RAPORUNDA

Dönemin İçişleri Bakanı İrfan Özaydınlı'nın Kahramanmaraş'a gönderdiği özel ekip bir rapor hazırladı. Rapora göre, Kahramanmaraş olayları başlamadan önce ülkücülerin önde gelen militanlarının bu kente geldikleri saptandı. Ökkeş Çokuçkun adlı ülkücü, çok miktarda TNT kalıbıyla yakalanmıştı. Çokuçkun'u Kahramanmaraş katliamı için bu kente gönderen kişi de Abdullah Çatlı'ydı.

GERÇEKLERİ İŞÇİ PARTİSİ ORTAYA ÇIKARDI

Ökkeş Şendiller'in Maraş katliamındaki rolünü ve katliamın arkasındaki gerçekleri ortaya çıkaran İşçi Partisi'ydi... İşçi Partili avukatlar Nusret Senem, Emcet Olcaytu, Ali Kalan, Hüseyin Gökçearslan ve Barış Yiğit davaya Alevi yurttaşlarımız adına müdahil olarak katılmışlardı.İşçi Partisi'nin ortaya çıkardığı gerçekleri günlük Aydınlık, 15 Ocak 1979'dan itibaren yazı dizisi olarak yayımlamıştı.

AV. NUSRET SENEM ANLATIYOR

"Maraş davasının başladığı Haziran 1979'dan 8 Ağustos 1980 gününe kadar duruşmalarda 834 sanığın liderliğini Ökkeş Kenger (Şendiller) yaptı. Kenger olaydan sonra ilk yakalanan kişilerden biri. Kenger'in, olayları bastırmakta görevli askeri birliklerin komutanı Tümgeneral Mahmut Boğuşlu ve çok sayıdaki subayın önünde ağlayarak bütün suçlarını ikrar etmesinin tutanakları dava dosyasında bulunmakta".

ERGENEKON TERTİBİNDE YARGILANIYORLAR

Avukat Nusret Senem ve Avukat Emcet Olcaytu halen Ergenekon Davası'ndan yargılanıyor. Maraş davasında Alevi yurttaşlarımızın avukatlığını yapan, kontrgerillayla mücadele eden ve Gladyo'nun marifetlerini ortaya çıkaranlar şimdi Ergenekon sanığı. Olcaytu 11 Kasım'da serbest bırakıldı, Senem ise 1001 gündür Silivri'de tutuklu. İşçi Partisi'nin Genel Başkanı başta olmak üzere önder kadrosu bugün tertibin hedefi.

Pazar, 19 Aralık 2010 13:23

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir