Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Darbe Geliyor MİT İzliyor

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Darbe Geliyor MİT İzliyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Oca 2011, 19:35

DARBE GELİYOR MİT İZLİYOR

1978 ve 1979 yılları Türkiye'yi adeta kana boyayarak geçer. Her yerde olaylar yaşanmaktadır. Sıkıyönetime kadar gelmiştir işler. Ülkenin her köşesinden onlarca ölüm haberleri gelmektedir. İçerdeki terör gruplarını destekleyen yabancı ülkelerin gizli servislerinin emrindeki casuslar, ajan-provakötör olarak eylemlerde bulunmaktadır. Bulgaristan üzerinden gelen NATO malı silahlar Türkiye'de kan kusmuştur. CIA darbe planlarına başlayanları sonuna kadar desteklemektedir. Kanlı bir silah pazarı haline gelen Türkiye'de, MİT yine içe dönmüştür. Askerler daha ağırlıklı olarak kendilerini hissettirirler. Ancak olaylar bir türlü bastırılamaz. MİT bu arada silah ve uyuşturucu kaçakçılığı konusunda özellikle Bulgaristan bağlantısının ortaya çıkartılmasında önemli yollar katetmiştir. Dış bağlantıları saptamış ancak bunlara karşı bir eylem yapamamıştır.

Türkiye'ye silah satan örgütlerin içinde sonradan CIA ajanı olduğu saptanan kişilerin etkinliği de gözlenmektedir. Almanlar gizli servisleriyle birlikte ülkücülere geniş olanaklar sunmaktadırlar. Ülkücülerin paraları ve adamları Almanya'yı üs olarak seçmiştir. MİT yine dağılmış durumdadır. Parçalanma yaşanmaktadır. Servis'in bir kısmı 1980'de gerçekleştirilecek askeri darbenin planlamasında yeralmaya başlamıştır bile. Olayların tırmanmasında bu ekiplerin de rolü olduğu iddia edilmektedir. MİT olayları çok yakından izlemekte ama müdahalede bulunmamaktadır. 12 Eylül sonrası askeri mahkemelere gönderilen yazılar bunu doğrulamaktadır. Darbe koşaradım gelmektedir.

Kaynakça
Kitap: MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI
Yazar: TUNCAY ÖZKAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir