Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kontrgerillacıların Gözüyle İşçi Partisi

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Kontrgerillacıların Gözüyle İşçi Partisi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 01:30

KONTRGERİLLACILARIN GÖZÜYLE İŞÇİ PARTİSİ

Marmara Brifingi, 3 Kasım 1972
"Diğer örgütlerin aksine, terörcü, kendiliğindenci ve aceleci eylemlerden kaçınarak, uzun devrede faaliyet gösteren bu örgüt (Doğu Perinçek'in başkanlığındaki Türkiye İhtilalci İşçi Köylü Partisi), aynı zamanda militanı en çok, teşkilatı en yaygın olanıdır. Aşırı sol cephenin genç teorisyenlerinin en azılısı, en teşkilatçısı olan Doğu Perinçek'tir. Aşırı sol cephede gelişen olaylar, bilhassa gençlik kanadında başlayan tartışmalar giderek Doğu Perinçek'in lehine gelişince de Kızıl Teorisyen, kendisini yetiştiren hocası Mihri Belli'den güçlü duruma gelmiştir."

"Lider Doğu Perinçek daha Fikir Kulüpleri devresinden itibaren organize gençlik hareketlerinin içinde bulunmuştu. Mihri Belli ile birlikte çalışarak Fikir Kulüplerini ele geçirip Dev-Genç adıyla yeni ve tam militan bir örgüt haline getirilmesinde ileri derecede gayretleri olmuştur."

Alparslan Türkeş (MHP Genel Başkanı)

"Savcılar bizim hakkımızdaki iddianameyi Aydınlık gazetesinden yazdılar."

Hiram Abas (MİT Eski Müsteşar Yardımcısı)

"2000'e Doğru bunu (MİT Raporu olayını-Y.N.) fevkalade büyüterek, benim görüşüme göre her zamanki görevini yapmıştır. Birçok makamı birden yıpratmak, hakikaten zor durumlara düşürmek ve MİT'i atıl bırakmak hedefine yönelmiştir... Bunlar, 1978'de de MİT hakkında yayınlarla MİTİ pasif duruma sokabildiler.

"Mengi: Başardılar mı?

"Abas: Evet. Sadece kısa süre için başardılar. Bunu kabul edebilirsiniz, başardılar. .Doğu Perinçek yine üzerime geldi. Doğu Perinçek iyi bir kafa, kabul etmek lazım.. ,"

Mehmet Eymür (MİT Müsteşar Yardımcısı)

"Fabrikatör (Doğu Perinçek-YN.) görevini en iyi şekilde yerine getirmiş ve zamanın başbakanı bile etkilenerek 'Kontrgerilla, işkence' edebiyatına katılmıştı. MİT, polis pasifize edildi. MİT sorgulardan çekildi. Özel Harp Dairesi sıkı bir denetim altına alındı....

"Fabrikatör tarafından bu kadar hırpalanan Hiram bey, Amerikalılara ve İngilizlere veya batılı diğer ülkelere düşman mıydı? Hayır. Bu büyük ülkelere ve onların dünya çapında operasyonlar yürüten kuvvetli istihbarat teşkilatlarına sempati ile baktığını ve onların Türkiye ile yakın işbirliğine inandığım rahatlıkla söyleyebilirim.
"Hiram bey'in, Fabrikatörün çalışmalarını dikkatle izlediği, belki de Teşkilat'ta bile başkalarının bilmediği bazı karşı operasyonlarla Fabrikatöre sızdığı muhakkaktı."

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir