Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Sıkıyönetim Savcılığı İddianamesinde Çatlı

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Sıkıyönetim Savcılığı İddianamesinde Çatlı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 00:51

SIKIYÖNETİM SAVCILIĞI İDDİANAMESİNDE ÇATLI (.Aydınlık, 10 Kasım 1996, Sayı 490)

30 Temmuz 1979 tarihinde, Sıkıyönetim Komutanlığı Askeri Savcısı Deniz Hakim Kıdemli Binbaşı Enis Tunga'nın Bahçelievler katliamı ile ilgili hazırladığı iddianamede, Abdullah Çatlı'nın "büyük reis" olarak tanımlandığı belirtilerek şunlar yazıldı:

"Abdullah Çatlı: Ahmet oğlu, Remziye'den 1956 yılında Nevşehir'de doğma, Nevşehir Merkez nüfusuna kayıtlı, Nevşehir Kapıcıbaşı Mahallesi Bozkurt Sokak No: 49'da oturur."

Bahçelievler'de 7 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili olarak Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı'nın 16.2.1979 gün ve 1979/1104 sayılı istemi uyarınca yapılan hazırlık soruşturması sonucu; Serdar Alten, Osman Nuri Uzunlar, Latif Can, Salih Gevence, Faruk Erzan, Efraim Ezgi ve Hürcan Gürses'in öldürülmesiyle sonuçlanan olayda "büyük reis" olarak tanımlanan Abdullah Çatlı, duruşma gününe kadar yakalanamadığı için dosyası ayrıldı.

"Kendi Görüşünü Paylaşmayanı Düşman Sayan"

Askeri Savcı Enis Tunga'nın iddianamesinden bir alıntı: "Ülkücü görüşü paylaşan ve Anayasa ilkeleri ile yasaları yok sayan sanıkların, görüşlerini paylaşmayan tanımadıkları ancak siyasal düşüncelerini bildikleri Türkiye İşçi Partisi üyesi olan kişileri bir tepki olarak yaygınlaşan ve arzuladıkları şiddet eylemlerine çekmek ve bu hareketlerinin başında kamuoyunda ve sol görüşte olanlarda doğuracağı tepkiyle ülkemizi olduğundan daha yaygın bir anarşi içine götürmeye yönelik olumsuz davranışları, bu amaçlarının gizli örgüt ve terör odaklan kurarak devletin düzenine ve varlığına karşı halkı silahlandırarak birbirlerini kırımı, bu amaçla bir partinin üyesi ve sempatizanı olmaktan öte hiçbir kusur ve eylemleri bulunmayan 7 kişinin acımasızca öldürülmeleri, aralarında iş bölümü yaparak timler halinde görevlerini saptayıp planlı bir şekilde tüm yurttaşları huzursuzluk, karamsarlık ve güvensizliğe itecek biçimde toplumun birlik ve beraberliğini bozacak davranışları, kendi görüşünü paylaşmayan kişileri düşman sayacak kadar kin ve hınçla hareketleri, amaçlarının yasal düzeni ve haklan kullanılamaz, kolluk kuvvetlerini güvenilemez inanç ve görüşünü yerleştirip, bunun yarattığı karamsar ve olumsuz anarşik ortam içinde güç ve otorite yokluğundan yararlanarak Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik amaçlan uğruna hiç tanımadıkları bu kişilere yönelik eylem gerçekte; Demokratik Hukuk Devletine karşı işlenen cebir ve şiddete dayalı saldın niteliğindedir."

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir