Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Lütfen Dinlemeyin Artık...

Cumhuriyet Halk Partisi İktidarı Döneminde, Kahraman Bülent Ecevit, Kıbrıs'ta Rauf Denktaş Gibi Kahramanların Önderliğindeki Türkler İle Birlikte, Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nı Başarıyla sonuçlandırarak İngiltereyi ve Amerikayı mağlup etmiştir. İngiltere ve Amerikanın kontolü altında olan Kıbrıs'lı Rumların Kıbrıs'lı Türklere karşı Soykırım Teşebbüsü Kıbrıs Türk Barış Harekâtı ile engellenmiştir.
Bu mağlubiyet karşısında Amerika ve İngiltere'nin verebildiği yanıt, sadece "uluslararası ambargo" ile sınırlıydı.
Bu Başarıdan bir sonuç çıkartmak gerekirse: "Görüldüki, dünyayı yöneten Amerika ve İngiltere, ASLA VE ASLA Türkiye Cumhuriyeti'mizi ve Türk Soyumuzu savaşla mağlup edecek güce sahip DEĞİLDİR. Bu yüzdende yıllardır emperyalist entrikalarla içimize sızmaya çalışıyorlar"!!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Tem 2012, 01:34

12 Mart döneminin Başbakanı Nihat Erim telefonlarının dinlendiğini biliyordu. Durumdan çok rahatsızdı. Erim’in Özel Kalem Müdürü Güner Öztürk, MİT Müsteşarı'nın Özel Kalem Müdürü'ne bir ricada bulundu: "Biliyoruz, herkesin telefonlarını dinliyorsunuz. Ama lütfen, Başbakan'ın telefonlarını dinlemeyin artık."

12 Mart dönemi telekulak skandallarıyla doludizgin geçti. CHP- MSP Koalisyonu kuruldu. MSP'li Oğuzhan Asiltürk İçişleri Bakanı oldu ve ilk açıklaması şöyle oldu:

"Eski Başbakanlar, odalarındaki konuşmalarını gizli mikrofonlarla banda aldırmışlar. Naim Talu, Başbakanlığı Nihat Erim'den devraldıktan sonra odasındaki cihazları söktürmüştür."

Asiltürk un açıklamalarına tek tepki Nihat Erim'den geldi:

"Süleyman Demirel'den böyle bir tertip devralmadım. Bakanlığım sırasında makam odama teyp gibi tespit araçlarını yerleştirmedim ve böyle bir işe girişmedim. Yaptırmadım."

Nihat Erim'in Özel Basın Danışmanlığını yürüten Kurtul Altuğ'un telefonlarında özel kayıt sistemi vardı. Altuğ'un Anadolu Ajansı Genel Müdürü Atilla Onuk ile olan telefon görüşmesini fark ettirmeden "banda aldım” dediği bilinir.

Kaynakça
Kitap: TELE TAYYİP, Çürüyen Sistemin Büyüyen Kulağı
Yazar: Ufuk Akkaya
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1971-1974: Cumhuriyetimizin 2. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir