Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gladyo Nedir ve Nasıl Oluştu

27 Mayıs 1960 Devrimi, Amerika ve Amerikan Gladyo'suna karşı kazanılmış bir savaştır.
Ardından Deniz Gezmiş gibi Kahraman Atatürkçü'lerin mücadeleleri ile Amerikan Gladyosu yok olma noktasına geldi.
Ve sonunda 12 Mart 1971 Muhtırası ile Amerikan Gladyosu yeniden güç kazandı.

Gladyo Nedir ve Nasıl Oluştu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Kas 2010, 22:19

40 yıllık Gladyo savaşından geliyoruz.

Bizlerin Gladyo ile çarpışmaları, 1971 12 Mart darbesinin işkencehane ve hapishanelerinde başlar; Kontrgerilla'yı açığa çıkaran kampanyalarla devam eder ; 12 Eylül hapishanelerinden geçer ; devlet içindeki CIA-MOSSAD ekibinin ve Susurluk çetesinin yakasına yapıştığımız günlerin başarılarıyla boyutlanır ve bugünlere gelir.

Başka deyişle biz Gladyo'yu kitaplardan öğrenmedik. Ya Gladyo, biz Türk milletini esir edecektir ; ya da biz Türkiye'mizi Gladyo'dan temizleyeceğiz. Bu, ABD ile Türkiye'nin egemenlik savaşıdır ; iktidar savaşıdır. Ergenekon tertipleri, işte bu savaşın son sahnesidir. Yaşanan tecrübelerin kitabını yazalım dedik. Biz yazdık!

Bizlerin partili mücadelesinin eseridir bu kitap. 40 yıllık çarpışmalar, İşçi Partisi'nin örgütlü mücadelesidir. Bu büyük mücadeledeki başarılar, Türk milletinin ve onun öncü partisinin başarılarıdır. Son sözü daha söylemedik. Söylenmesi yakındır ve o zaman ABD, Ergenekon'u görecektir ! Bu elinizdeki, özet kitaptır. Kapsamlı ve ayrıntılı olanı, Ferit İlsever arkadaşımız 1980 öncesinden beri yazıyor. Üç cilt halinde yayımlanacak. Başta Kontrgerilla şehitlerimiz Bora Gözen'ler ve Molla Resul

GLADYO NEDİR

Adı


Türkiye'de "Kontrgerilla" diye ün yapmıştı.
NATO içindeki adı: "SüperNATO".
İtalya'da "Gladyo" deniyor.
Ülkemizde "Derin devlet"ten söz edildi.
Örgütün Türkiye'deki adının "Ergenekon" olduğu ilk kez İşçi Partisi'nin 1997 yılında düzenlediği "Uluslararası Susurluk Konferansında açıklandı.
Kontrgerilla adı, olayın özünü vermiyor ; akıllara daha çok birtakım tertipleri, 12 Mart sorgulamalarını, cinayet ve işkenceleri getiriyor. Oysa, görünürdeki hükümeti yönlendiren, ülkeyi denetleyen bir gizli örgütlenmedir söz konusu olan.

Bu yüzden "derin devlet" diyenler oldu. Türk devletinin içine yuvalandırılmış, bu doğru. Ancak bu kumanda merkezi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin elinde değil. Tam tersine milli devleti, Atlantik emperyalistleri adına denetleyen bir örgütlenme. ABD, Türkiye devletinin kilit mevkilerini ele geçirmiş.

Örgütün her NATO ülkesinde milli tarihte kökleri olan özel bir adı olduğu biliniyor. Yunanistan'da "Koyun Postu" deniyor. İtalya'daki adı uluslararası ün yaptı: Gladyo.

Türkiye'de Ergenekon adını taşıdığını ilk kez 14-15 Haziran 1997 günler i İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi'nde toplanan Uluslararası Susurluk Konferansında Erol Mütercimlerden duyduk.

Çok sevdiğim dostum, 12 Eylül 1980 öncesinde şehit edilen Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul da Ecevit'e olayların arkasında "Albay Ergenekon" adında bir kişiden söz etmiş.

Özel Harp Dairesi'nin böyle bir ismi kullanmış olduğunu kesin bilmiyoruz, ancak doğru olabilir. Ne var ki biz bu ismi kullanmayı yerinde bulmuyoruz. Ergenekon gibi büyük bir destanımızın, ABD güdümlü bir örgütün ismi olarak anılması, Türkiye'ye karşı başlı başına bir psikolojik savaştır.

Aslında olayı en iyi anlatan isimlendirme, SüperNATO. Fakat bu ad dünyada olsun, Türkiye'de olsun pek kullanılmıyor. Örgütün çekirdeği içinde dolaşımda olan bir adlandırma. Oysa dünya, onları o adla tanımıyor.

Epeyi tarttıktan sonra Gladyo adını yeğledik. Gerçi İtalya'daki adı, ancak dünya, SüperNATO'yu Gladyo diye tanıdı.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1960-1971: Cumhuriyetimizin 1. Yükseliş Dönemi ve Cumhuriyetimizin 2. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir