Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Allah İle Aldatmanın Sömürdüğü Aymazlık

Demokrat Partisi'nin İktidar olduğu dönemde Kore Savaşına girdik ve sonrasında NATO'ya girdik. Bu olaylardan sonra Cumhuriyet Tarihimizde İlk Amerikan Uşaklığı Dönemi başladı. Bu başlangıcın başrolünde Hain Adnan Menderes var.

Allah İle Aldatmanın Sömürdüğü Aymazlık

Mesajgönderen TurkmenCopur » 11 Ara 2010, 01:01

ALLAH İLE ALDATMANIN SÖMÜRDÜĞÜ AYMAZLIK

Bu aymazlık, üç esas zümrenin sergilediği bir aymazlıktır. Allah ile aldatanların ana gıdası bu aymazlıktır. Bu aymazlık, son birkaç yıldır bazı kesimlerde ve yerlerde açık bir alçaklığa dönüştü.
Üç zümreden kastım, politikacılar, aydınlar ve işadamlarıdır. Ülkenin tüm sıkıntılarından bu üç zümre, sadece birinci derecede değil, tamamen sorumludur.
Her zümrenin saygı ve şükrana layık istisnalarını bir kenara koymayı da unutmayacağız.

Önce politikacıların ikiyüzlülüğü:

Politikacılar, Atatürk'ün ölümünden sonra, ama özellikle 1950'li yıllardan itibaren, ülkenin yarınlarını değil, menfaat ve egolarının hesabını öne çıkarıp tüm stratejilerini bu hesaba göre oluşturdular. Ülke, korkunç sıkıntılara maruz kaldı.

Darbeler boşuna gelmemiştir. Darbelerde ve darbecilerde bazı yanlışların olması, onların lüzumsuzluğunu göstermez. Yanlışlarla ve eksiklerle varolmaya devam etmek, uçuruma gitmekten yeğdir. Aksi edebiyatlara, bu ülkeyi seven herkesin karnı toktur.

Politikacıların, geride bıraktığımız yarım asır boyunca sergilenen ikiyüzlülükleri, bir yandan din sömürüsü ve hurafe ticaretinden yakınırken öte yandan merdiven altlarında hurafe babalarının eteklerini yalayıp birkaç oy dilenmek onursuzluğuna düşmelerinde görülür. Bunlar, saatler ve saatler, hurafe ve din sömürüsünden yakınıp kanlı gözyaşları döktüler ama arkasından, sövüp saydıkları hurafe bezirganlarıyla oturup hurafeye karşı savaş verenlerin gıybetini yaptılar.
Aydınlara gelince: Bunların ikiyüzlülüğünün heykel-leşmiş şeklini, medyanın tavrında, özellikle köşe başlarını ve ekranları tutan her türden omurgasızın düşüklüğünde görmek mümkündür.

Ve işadamları denen kodaman zümre:

Panteonlarının baş ilahı para olan bu zümrenin sergilediği ikiyüzlülüğün yaydığı koku, tüm canlıları rahatsız edecek boyutlara varmıştır. Horultulu ağlayışlar ve hırıltılı inleyişlerle yakınıp ağız dolusu sövdükleri kutsal kemirici ve din sömürücü tellallara akıttıkları trilyonlar, Cumhuriyetin altını oymuş ve ülkeyi felaketin eşiğine getirmiştir. Kobra yılanından ve şeytandan daha tehlikeli gördüklerini eğire-böğüre anlattıkları kişilere servetlerinden pay çıkarmakla "Hem Musa'yı hem Firavun'u elde bulunduralım" mantığını işleten bu tipler, ülkenin en iğrenç manzarasını sergilemektedirler.

Şimdilerde, dinci siyasete yaranmak için, kendilerinin adeta hayat damarı mesabesinde olan laiklik ilkesine sataşmakta, laikliği ahlaksızlığın kaynağı gibi gösterme sefaletine düşecek kadar iniş sergilemektedirler.

Kaynakça
Kitap: Allah ile Aldatmak
Yazar: Yaşar Nuri Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1950-1960: Cumhuriyetimizin 1. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir