Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Sistemin Denetim Ağı: Haçlı İrtica

Dünyada ve Türkiye'de Gericiliğin Ekseni

Demokrat Partisi'nin İktidar olduğu dönemde Kore Savaşına girdik ve sonrasında NATO'ya girdik. Bu olaylardan sonra Cumhuriyet Tarihimizde İlk Amerikan Uşaklığı Dönemi başladı. Bu başlangıcın başrolünde Hain Adnan Menderes var.

Sistemin Denetim Ağı: Haçlı İrtica

Mesajgönderen TurkmenCopur » 30 Ara 2010, 19:23

SİSTEMİN DENETİM AĞI: HAÇLI İRTİCA

ABD, Türkiye'deki ideolojik hegemonyasını iki ayak üzerine kurmuştur. Merkezlere yaklaştıkça Neoliberalizmin çeşitli açılımları, bu arada Kozmopolitizm, vatansızlık ve Anarşizm; çevreye yaklaştıkça tarikat ideolojisi başlıca denetim araçlarıdır. Çevre derken. hem kentlerin kenar semtlerini, yaygın deyişle varoşları kastediyoruz; hem de ülkenin çevresini oluşturan kasabaları ve kırsal alanı. Bu bölümde Batı güdümlü irticayı inceleyeceğiz. Bir sonraki bölümde ise, Anarşizmi ve vatansızlığı.

I. Dünyada ve Türkiye'de Gericiliğin Ekseni

Batı emperyalizmi ve irtica, milli demokratik devrimimizin stratejik düşmanlarıdır. Neredeyse iki yüzyıldır onlarla boğuşuyoruz! Önce şunu belirleyelim: Batı, bugün 1640 İngiliz Devrimi'nin, Fransız Büyük İhtilali'nin, 1780'lerin Amerikan Demokratik Devrimi'nin Batı'sı değildir. Batı, Japonya da dahil, artık emperyalist Batı'dır; dünya gericiliğinin eksenidir. Sistemin en büyük gücü ABD'dir.

Ezilen dünyadaki irtica, emperyalist eksene bağlıdır ve onun sa-yesinde ayakta durmaktadır. Marcos'tan Pinoşe'ye, Salazardan Franko'ya, Taliban'lardan Körfez şeyhlerine ve Evren-Özal-Çiller-Recep Tayyip'lere kadar dünya gericiliği, hep Batılı emperyalistlere yaslanarak kendi mazlum halklarını ezmiştir.

Batı ile irtica arasındaki ittifak ve işbirliği, Emperyalizm ve Devrimler Çağı'nın tunç yasasıdır.
Bu tunç yasasını Türkiye'nin yakın tarihi açısından özetlersek şu yargıya ulaşırız: İrtica haçlıdır!
İrticanın arkasında İngiliz emperyalizmi olmuştur ve irtica tarihimiz boyunca emperyalizm, işbirlikçisi liberal akım tarafından desteklenmiş ve kullanılmıştır.

- Tanzimat döneminin halife sultanları, hürriyet mücadelelerini emperyalizmle işbirliği yaparak ezmişlerdir.
- 31 Mart gerici isyanının arkasında İngiliz emperyalistleri ve onların liberal Ahrar Fırkası vardır.
- Kurtuluş Savaşı'mızı ve Cumhuriyet Devrimi'mizi, Batı'yı yenerek ve işbirlikçi gerici ayaklanmaları ezerek zafere ulaştırdık.
- 1950'den bu yana Kemalist Devrim'i yıkıma uğratan "Küçük Amerika" sürecinin dış desteği Batı, içteki dayanağı ise alafranga sermaye ile irticadır. Prens Sabahattin'den Turgut Özal ve Çiller'e kadar liberaller ile Derviş Vahdeti'lerden Fethullah Hoca'lara kadar şeriatçılar, hep el ele olmuşlardır. Bizde liberalin laik ve demokratına rastlanamaz. Tayyip Erdoğan'lar, bu emperyalizm güdümlü liberal-şeriatçı ittifakını tek partide birleştirmişlerdir.

Böylece taşlar yerine oturmuş, saflar belirginleşmiş, emperyalist Batı'yı laikliğin yanında göstermek isteyen büyük yalan, bir kez daha açığa çıkmıştır. En büyük ve en pahalı yanılgı, işte bu büyük yalana kanmaktı. Laiklik, alafrangalık değil, halkçılıktır, halkın aydınlanmasıdır.

Kaynakça
Kitap: Mafyokrasi
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1950-1960: Cumhuriyetimizin 1. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir