Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hükümet Yeraltında

Demokrat Partisi'nin İktidar olduğu dönemde Kore Savaşına girdik ve sonrasında NATO'ya girdik. Bu olaylardan sonra Cumhuriyet Tarihimizde İlk Amerikan Uşaklığı Dönemi başladı. Bu başlangıcın başrolünde Hain Adnan Menderes var.

Hükümet Yeraltında

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Kas 2010, 16:44

Hükümet Yeraltında

NATO ülkelerinin görünüşte hükümetleri vardır, bu hükümetler büyük masalar çevresinde toplanır, kimi zaman saatler süren uzun görüşmeler yapar ve kararlar alır. Bu mekanizma biraz gerçektir, biraz da tiyatrodur. Ülkenin ABD hegemonyasını ve dünya ölçeğindeki stratejisini ilgilendiren can alıcı kararlar, SüperNATO merkezinde oluşturulur ve ülkeye dayatılır. Büyük planlar ve operasyonlar özellikle orada kararlaştırılır ve hayata geçirilir. Örneğin ABD-İngiliz siyaseti gereği Türkiye ile Yunanistan'ı, Kıbrıs'taki Rum ve Türk toplumunu çatışma içine sokmak mı gerekiyor, 6 Eylül 1955 olayı, SüperNATO'da kararlaştırılır ve uygulanır. Başka bir örnek: SüperNATO, Türkiye'de 1960'ların sonlarına doğru yükselen halk hareketini bastırmak ve Ordudaki Kemalist Devrim birikimini tasfiye için, 12 Mart 1971 operasyonunu yıllar öncesinden tezgâhlar.

Yine 1 Mayıs 1977 katliamıyla başlayan Türkiye'yi istikrarsızlaştırma ve 12 Eylül Darbesine sürükleme planı SüperNATO'da yapılır ve uygulanır. 1980'lerin 12 Eylül rejimi SüperNATO tarafından yürütülür. 1990'lara doğru Kemalist Devrim'in kökünü kazıma operasyonu SüperNATO tarafından bütün cephelerde programlanır. Muammer Aksoy'ların, Bahriye Üçok'ların, Turan Dursun'ların, Uğur Mumcu'ların, A. Taner Kışlalı'ların katledilmesi bu programın, yalnızca bir altbaşlığıdır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesinin 1990 Körfez Savaşı'ndan başlayarak "hizadan çıkması" üzerine Türk Ordusu na karşı büyük operasyon SüperNATO tarafından yürütülür, örneğin bu plan kapsamında Jandarma Genel Komutanı Org. Eşref Bitlis'in uçağı düşürülür.

Kamuoyu Gladyo'nun daha çok cinayetleriyle, büyük tertipleriyle ilgilenmiştir. Ancak, 1989'da paranın giriş çıkışına kontrolün kaldırılması, 1996'da Avrupa Gümrük Birliğine girişle gümrüklerin kaldırılması, tarıma destek akçalarının kaldırılması, devletin küçültülmesi, özelleştirme, milyonlarca işçinin sokağa atılması, sendikalı işçi sayısının hızla azaltılması, sendikaların denetlenmesi, NGO'ların kurulması ve yayılması, Harp Okullarına Türk subayını yeniden biçimlendirecek eğitim ve kültür uygulamalarının sokulması, toplumun cemaat ve tarikat ağıyla kontrol altına alınması, çeşitli partilerin ve örgütlerin denetlenmesi gibi ekonomiden güvenliğe, eğitimden kültüre kadar bütün temel programları kararlaştıran ve uygulanmasını denetleyen merkez, SüperNATO'dur. Gladyo, tek cümleyle, gizli hükümettir.

Kimileri, bütün bunları SüperNATO veya Gladyo mu yapıyor diye sormakta ve itiraz etmektedirler. Berraklaşmak için süreçlere ve olaylara şöyle bir göz atmak bile yeter. Türkiye'yi 12 Mart a sürükleyen tertipleri kim tezgâhlamıştır, bütün bu olayların bir hedefe doğru planlı olarak yürütülmesi, milletçe yaşadığımız gerçek değil midir?

1977 sonrasındaki istikrarsızlaştırma operasyonu ve 12 Eylül Darbesi hangi yasal kurumla ve düzenlemeyle açıklanacaktır? "Kemalist Devrim'in modası geçti" fetvalarıyla başlayan operasyon, meydanda değil mi? Bu kanunu TBMM mi çıkardı? Turgut Özal'ların, Tansu Çiller'lerin, Tayyip Erdoğan'ların gözler önünde yürütülen operasyonlarla hükümet koltuklarına oturtulmasını yaşamadık mı?

Bütün bu süreçlerin sonunda Türkiye, ABD'nin "deliğe süpürme" yetkisine sahip olduğu manken yöneticiler dönemine girmedi mi? Artık Türkiye'de başbakanlık koltuğunu işgal edenler, kendilerini "ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı" olarak takdim etmiyorlar mı? Üstelik görevlerini bu proje kapsamında "Diyarbakır'ı merkez yapacağız" diyerek, açıkça Türkiye'yi parçalamak olarak tanımlamıyorlar mı? Milli devlet, bütün kurumları ve ilişkileriyle tasfiye olmuyor mu, ortaya devletimsi veya devletimtrak denebilecek dıştan güdülen bir aygıt çıkmıyor mu? Bütün bunlar kendiliğinden mi oluyor?

Kim yapıyor?

Dikkat edilsin bu devlet i çökertme, vatanı parçalama, millet i bölme ve orduyu etkisizleştirme operasyonuna açıkça sahip çıkan bir yönetim yoktur. Ama bütün uygulamalar, devlet kurumları eliyle yürütülmektedir. İşte Gladyo'nun esrarı buradadır: Devletin açıkça sahip çıkmadığı, fakat devlet eliyle yürütülen operasyonlar ve uygulamalar. Bu operasyonların hep program ve planları olmuştur. İşte o program ve planlar, SüperNATO'da üretilir. Hatta genellikle 1000 sayfa civarında olan yıllık planın ABD ve Türk yetkililerinin katılımıyla her yıl Haziran aylarında bağlandığını biliyoruz. Peki millet bu yıllık planı biliyor mu?

Bilmiyor, ama o program, o plan uygulanıyor. Demek ki, Türkiye'nin görünürde bir hükümeti vardır ve artık o hükümet, hükümetten başka her şeye benzemektedir, vitrinde durmaktadır ve bir manken gibi cansızdır.

Bir de Türkiye'nin sahici hükümeti vardır. O hükümet, görünürde değildir, ancak icraatlarıyla görebilirsiniz. Örneğin Kahramanmaraş, Çorum katliamları, örneğin 12 Eylül Darbesi, örneğin Türkiye'nin Turgut Özal'la "liberalizasyonu", örneğin Sivas-Madımak katliamı, örneğin Rauf Denktaş'ın etkisizleştirilmesi, örneğin "Ergenekon" tertibi, hep o hükümetin marifetleridir.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1950-1960: Cumhuriyetimizin 1. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir