Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Özerk Kürt Devleti...

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Nis 2011, 01:31

ÖZERK KÜRT DEVLETİ...

Celal Talabani ve öteki Kürt liderlerinin ABD desteği ile bölgede Özerk Kürt Devleti kurma çalışmaları sürdürdüğü anlaşılıyor.
Bölgede önce Özerk Kürt Devleti kurulacak, ileride gelişmelere göre bir plebisit yapılacak ve Kürtler, böylece kendi geleceklerini kendileri belirleyeceklerdir.
Bu plebisit ile bu özerk devlet, bağımsız devlet de olabilir. Bu özerk devlet Türkiye'ye de katılabilir.
Bir başka olasılık da Türkiye'de yaşayan Kürtlerin bu Kürt devletine katılmak için uluslararası platformlarda birtakım girişimlerde bulunmalarıdır.
Bölge, petrol bölgesidir; Batı da Kürt sorunu ile bu yüzden bu kadar yakından ilgilenmektedir.
Ortadoğu, petrol kaynaklan üzerindeki bir coğrafya parçasıdır. Ortadoğu'da bir taş yerinden oynadı mı, ileride neler olabileceğini ve bu sorunların Türkiye'ye nasıl yansıyacağını kimse kestiremez.

Petrol, bölgesel savaşların ve hükümet darbelerinin ana nedenidir.
Batı, ötedenberi Musul ve Kerkük'ü içine alan özerk ya da bağımsız bir Kürt devleti kurulmasını savunur. Kurtuluş Savaşı boyunca da İngiltere ve ABD, Kürtlere ve Ermenilere birer devlet kurdurmak için çalışmalar yapmışlardır.

İngiltere'nin Akdeniz'deki kraliyet donanması komutanı Amiral Sir F. de Robeck'in Lord Curzon'a gönderdiği 9 Aralık 1919 tarihli gizli rapor çok çarpıcıdır:

- Kürtler, bütün umutlarını İngiliz hükümetlerine bağlamış durumdalar... (... ) İngiliz kuvvetleri, Kürtleri Mustafa Kemal'e karşı kullanmak için bütün harcamaları üstlenmeye hazırdırlar.

İngiltere'nin 1920'lerdeki Kürt siyaseti kendileri için çok başarılı sonuçlar vermiştir.
Emperyalizmin Kürt siyaseti 10 Ağustos 1920 tarihli Sevres Antlaşması'nın 62 ve 64'üncü maddelerine de yansımıştır.

Bugün dönüp dolaşıp aynı noktaya gelindi:
Sevres Antlaşması'nın 62'nci maddesi şöyle bir düzenleme getirmeyi amaçlıyordu:


Fırat Nehri'nin doğusunda kurulacak bir Ermenistan devleti sınırlan güneyinde Kürtlerin yoğun olarak yaşadıkları bölgede bir özerk statüye sahip Kürt devleti kurulacak; bu çalışmalar da İngiltere, Fransa ve İtalya tarafından yürütülecekti. Bu üç devletin temsilcilerinden oluşan komisyon oybirliği ile bir karar veremezse, o zaman İngiltere, Fransa, İtalya, İran ve Kün temsilcileri, Türk-İran sınırında gerekli düzeltmeleri yapacaklardı.

64'üncü madde de bağımsız bir Kürt devleti için şu koşulları öngörmüştü:

Antlaşmanın yayımlanmasından bir yıl sonra yörede yaşayan Kürtler, bağımsız bir devlet kuracaklarını kanıtlarlarsa, Milletler Cemiyeti'ne başvuracaklardır. Milletler Cemiyeti Akvam meclisi, Kürtleri, bağımsız devlet kurmaya layık görürse o zaman Türkiye de bu çözüm yolunu benimseyecektir.
Musul Kürtleri, bu bağımsız Kürt devletine katılmak isterlerse, Müttefik hükümetler buna da karşı çıkmayacaklardır.

Emperyalizmin 1920 yılındaki "Kürt siyaseti" işte buydu.
Lozan görüşmelerinde İsmet Paşa, Musul'da bir plebisit yapılmasını, Musul'un geleceğinin bu halkoylaması ile belirlenmesini istemiş; bu öneriye İngiliz delegasyonu başkanı Lord Curzon "Kürtler plebisitin ne anlama geldiğini bilmezler" gerekçesiyle karşı çıkmıştı.
Sonrasını biliyoruz; sonra "Nasturi" ve "Şeyh Sait ayaklanmaları" başgöstermişti; bu ayaklanmalar sonunda Türkiye, Musul'u İngiliz mandaterliğindeki Irak'a bırakmak zorunda kalmıştı. Konu ile ilgili Milletler Cemiyeti kararında İngiltere'nin Kürtlere güvence vermesi de öngörülmüştü.
Emperyalizmin 1925 yılındaki Kürt siyaseti de işte bu kanlı oyunlarla sahnelenmişti.

Bugün bu siyaset yine uygulanıyor. Bu oyunda baş aktör değişmiş, Britanya İmparatorluğu'nun yerini ABD almıştır. Evet Sevres hortluyor!
Celal Talabani ve Mesut Barzani'nin temsilcisi hangi "sıfat" ile Türkiye'ye çağrılıyor? Dışişleri sözcüsünün "gayri resmi nitelik" taşıdığını ileri sürdüğü bu gizli görüşme "devlet" adına nasıl yapılabiliyor? Devlet adına, kim, nasıl yetki kullanıyor?

Bu ülkede Dışişleri Bakanlığı yok mu? TBMM yok mu? Hükümet yok mu? Genelkurmay yok mu? Bu gibi konuların görüşüldüğü Milli Güvenlik Kurulu yok mu? Yetkili kurumlar ve kurullar yok mu? Partiler yok mu? Kamuoyu yok mu?

"Yabancı devletlere Türk devletinin temsilcilerini göndermek, Türkiye Cumhuriyeti'ne gönderilecek yabancı devlet temsilcilerini kabul etmek"ten başka dış siyaset ile ilgili bir tek anayasal yetkisi olmayan bir cumhurbaşkanına bu gibi gizli kapaklı görüşmelere Ortadoğu'daki Kürt siyasetini belirleme ve uygulama yetkisi nasıl veriliyor?
14 Mart 1991

Kaynakça
Kitap: UĞUR MUMCU KİTABI
Yazar: Hürriyet
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen avşar » 03 May 2011, 14:50

Bu anglosaksonların sadece biz Türklerin değil tüm dünya milletlerine düşman olduğu milletleri sömürmek için her hainliği yapacağını unutmamalıyız.
Kullanıcı avatarı
avşar
Çavuş
Çavuş
 
Mesajlar: 75
Kayıt: 25 Nis 2011, 11:45

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen TurkmenCopur » 03 May 2011, 15:44

Evet, ayrıca bunlar bugün Türkiye'deki diğer bazı etnik gruplarıyla yakın dost olarak gözükseler bile, yarın bu destekledikleri gruplarıda harcayacakları kesindir. Bu yüzden "Tam Bağımsız Türkiye" sadece Türkiye'deki Türk kökenli olanlar için değil, bütün diğer kökendeki insanlarımızın can güvenliği, namusu ve şerefi içinde çok önemlidir.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen avşar » 04 May 2011, 09:54

Türk kökenliler bilinçlenirse yötecili kişiliğini tekrar kazanacaktır ve diğer milletleri tekrar yönetebilecektir.
Kullanıcı avatarı
avşar
Çavuş
Çavuş
 
Mesajlar: 75
Kayıt: 25 Nis 2011, 11:45

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen SaNaL_KraL » 07 Haz 2011, 20:40

En iyi kürt Ölü Kürtdür..Yarın Bir Savaş Çıksa Türkiyede Kaç tane Kürt Bizden Yana Olup Bu Ülkeyi Kurtarma Çabası İçersinde Bulunaçak ? Hiç Birisi..! Ama Bu Ülkenin Ekmğini Yiyorlar Bu Ülkede Yaşıyorlar Sonrada Çıkıp Bir Özerklik İstiyoruz Diyorlar Bu Ülkeye İhanet Ediyorlar Bunlar İnsanlıktan Anlayan Bir toplum Değiller Kimse Çıkıpta Bunlara Yok Demeokrasi Yok Açılım Yok İnsanlık Öğretmeye Kalkmasın Yok Öyle Yağma..
SaNaL_KraL
Kısa Dönem Er
 
Mesajlar: 9
Kayıt: 12 Nis 2011, 01:58

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen TurkmenCopur » 07 Haz 2011, 21:57

Merhaba SaNaL_KraL Kardeş,

Yurtdışındaki Türkler, yaşadıkları devletlere herzaman(her türlü olumsuzluklara rağmen) sadık kalmalarına rağmen, devletin her bölümünde Türkler dışlanıyorlar. Türk olupta, bir batılı ülkede aynen yerliler gibi doğmuş ve büyümüş olan Türk gençlerine bile o batılı devletler "Göçmen" kelimesi kullanıyor.

Peki Türkiye'de biz ne yapıyoruz? Türk kökenli olmayanlarada, onları kardeş olarak gördüğümüzü göstermek için, Türk diyoruz. Yani, Kürt kökenlileride Türk Milletimizin bir parçası olarak kabul ediyoruz, ve onlara her Türk kökenli olan kişinin sahip olduğu hakları eşit şekilde veriyoruz. Devletin herhangi bir bölümünde etnik kökene dayalı bir ayırım asla yapılmıyor.

Yurtdışındaki Türkler, dağa çıkmayıp yaşadığı devletin askerlerini öldürmeyip, o devlete ihanet etmediği halde, onlar hep ırkçı ve Türk düşmanı bir yaklaşımla dışlanıyorlar.

Türkiye'de ise Kürtler(herhangi bir dışlamaya tabi tutulmuyorlar)(tek dertleri işsizlik, parasızlık, aynı durum Türkler içinde geçerli) dağa çıkıp Mehmetçiğimizi şehit edip devlete ihanet etmelerine rağmen, Türk kökenliler Kürt kökenlileri herhangi birşekilde dışlamıyor, ve asla bir iç çatışmaya izin vermiyor.

Ozaman sorun nedir ve sorunun kaynağı nedir? Birincisi AKP'nin Kürt açılımı ABD'nin bir projesidir, ve olmayan sorunları varmış gibi gösterip Türkiye'mizi bölmekten başka işe yaramıyor. Ayrıca, bizim Atalarımız tarihte zaten Kürt açılımını, en insani şekilde yapmıştır. Bugün Kürtlerin %33den çoğu Türk kökenlidir, ama bunların farkında değiller. Bu gerçek, Kürt açılımının Atalarımız tarafından yüzyıllar önce zaten yapıldığını göstermektedir.

Sorunun kaynağı Amerikadır. Çözüm çok basit, Türk Milletimiz Milli Bir Hükümeti kurmalı(12 Haziran 2011), Türkiye'de(özellikle Doğu Anadolu'da) işsizlik yok edilmeli, Kuzey Irak fethedilmeli, Amerikaya rest çekilmeli, NATO'dan çıkılmalı!! Bak, ozaman Kürtler dağa çıkıyormu?

Ama yapılacak en büyük hata, sorunun kaynağının Kürtler ve PKK olduğunu düşünmektir, çünkü bunlar sadece kukla görevini üstlenmektedirler. Eğerki bu hatayı biz Türk Milleti olarak yapacak olursak, ozaman Türkiye'mizde iç çatışma çıkar ve ülkemiz bölünür. Amerikanın istediği ve yıllardır yapmaya çalıştığı budur. Bütün BOP projelerinin ana hedefi budur!!!

Ne Yapmalız? Kürtleri düşman olarak görmemeli, kardeş olarak kabul etmeli(bin yıldır kardeşçe yaşamışız zaten), ama ABD'yi ve batılı ülkeleri düşman olarak görmeli, ki gerçek düşmanlarımızda onlardır zaten. Kürt kökenli kardeşlerimiz can güvenlikleri için ne yapmalılar? Türkiye'nin Tam Bağımsızlığı için onlarda Amerikayı düşman ilan etmeliler, ve ATATÜRK ilkelerine sahip çıkmalılardır. Çünkü eğer Türkiye bölündüğü zaman, bundan sadece Türk kökenli olanlar değil, Orta Doğudaki bütün Müslüman milletler zarar görecektir. Bu gavur Cermenler, bugün kullandıkları Kürtleri yarın öldüreceklerdir, bundan emin olabilirsiniz. Saddama Iraktaki Kürtleri katletme emrini kim verdi zannediyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen SaNaL_KraL » 07 Haz 2011, 22:24

Akp nin kürt açılımı olarak tabir ettiği projenin bir amerikan şablonu olduğu zaten bellidir.Akp bunu yapmak istedi fakat yapamadı ama bunu ilk ortaya attıklarında bütün medya bu konuya kilitlenmiş hangi kanalı çevirsek demokratik açılım ana konu, şimdi akp ye soruyorum açılım yapmak isteyen sizdiniz açılımı türkiyenin esas meselesi olmadığı halde esas meselesi haline getirende sizdiniz madem türkiyenin bu açılıma o kadar çok ihtiyacı vardıda neden 2 gün içersinde ört pas edilip bi anda gündem farklı şeylere çevrildi ? O zaman bu demek oluyor ki açılım bir oyunmuş zaten oyundu bu açılım türkiyenin esas meselesi değilmiş sizin yapmak istediğiniz bu ülkeyi amerikanın palnlarına alet edip ülke içersinde ayrıştırıcı bir zemin oluşturarak ülkede kaos ortamı yaratarak insanları kargaşa içersine sürükleyerek iç çatışma ortamı yaratmak peki diyorlarki pkk abd'nin maşası olarak kullanılıyor ve abd güneydoğudaki emeline ulaştığı zaman orda bulunan vatandaşlar öldürüleçekler peki orda bulunan vatandaşlara bunu söyleyen yokmu bunu anlatan yokmu var !! Fakat ne hikmetse biz burdaki insanlara bir türlü bir şeyler kazandıramıyoruz dışlamıyoruz hakaretde etmiyoruz her insana verilen eşit değeri veriyoruz ama sorun halen çözülmüyor o zaman demektir ki bu ülke birileri tarafından iyi yönetilmiyor bu ülkeyi yönetenler terörü yüzüeysel olarak bitirdiklerini söyleselerde terör bugun türkiyenin esas meselesi haline gelmiştir.BİZ BU ÜLKEDE TEMİZ SİYASET İSTİYORUZ BİZ BU ÜLKEDE BAĞIMSIZ YARGI İSTİYORUZ BİZ İKTİDAR TARAFINDAN SATIN ALINMIŞ BİR YARGI İSTEMİYORUZ 8 YILDAN BERİ TÜRKİYEYE BİR ŞEY KAZANDIRAMAMIŞ OLAN BİR İKTİDARIN BU ZAMANDAN SONRA BU ÜLKEYE BİR ŞEY KAZANDIRMASI ANÇAK HAYAL ÜRÜNÜDÜR DİLİYORUM Kİ 12 HAZİRANDA BUNU BÜTÜN MİLLET OLARAK HEP BERABER DEĞİŞTİRELİM YOKSA BİZLERİ VE TÜRKİYEYİ DAHA ÇOK SIKINTILI GÜNLERİN BEKLEDİĞİ AÇIK OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR.
SaNaL_KraL
Kısa Dönem Er
 
Mesajlar: 9
Kayıt: 12 Nis 2011, 01:58

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen TurkmenCopur » 07 Haz 2011, 22:42

Yazdıklarınıza katılıyorum.

SaNaL_KraL yazdı:peki orda bulunan vatandaşlara bunu söyleyen yokmu bunu anlatan yokmu


Mantık çok basit, eğer bir milletin tamamını fakir bırakırsan, vede devletin kritik bölgelerini teknoloji bakımından çok geride, yani emniyetsiz ve eğitimsiz bırakırsan, o milletin tamamı ve özellikle o kritik bölgelerdeki insanlarımız cahil kalmaya mahkum olacaktır. Bu insanlarımızın yapacakları birşeyleride yok, çünkü bir insanın elinde para olmayınca o insan herhangi bir araştırma yapamaz ve yapmazda, çünkü hiç vakti yoktur bunun için. İşte araştırma yapamayınca(ister ilk okulu mezunu olsun, ister üniversite mezunu), doğal olarakta bu insanlarımız cahil kalıyor ve Amerika ve onun uşaklığını yapan AKP(ve geçmişte aynı görevi üstlenen partiler) tarafından kullanılıyorlar.

Bu sorunu çözebilecek tek güç devlettir, yani hükümettir. Ama eğer hükümetin başındaki BOP eşbaşkanı, "kahraman amerikan askerleri için dua ediyorum" diyorsa, ve bir Türkiye Başbakanı ve Cumhurbaşkanı olarak Amerikayı ziyaret etme rekoru kırıyorsa, vede ayrıca bu hükümetin tepesindeki elit insanlar bizzat CIA elemanları iseler, bu devlet bu sorunları çözmek istemez, çözemez, ve çözmeyecektirde.

Bu yüzden İNŞALLAH önümüzdeki seçimde, AKP'yi devirip, CHP-MHP-Cumhuriyet Güçbirliği İktidarını kuracağız.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen meminsin » 25 Tem 2011, 12:44

Yazdıklarınıza tüm kalbim ve matığım la katılıyorum
meminsin
Kısa Dönem Er
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 25 Tem 2011, 10:52

Re: Özerk Kürt Devleti...

Mesajgönderen dewil » 03 Ağu 2011, 16:01

düşünüyorumda, işin içinden çıkamıyorum. halimiz günden güne daha kötüye gidiyor. çıkarılan kanunlarla elimiz kolumuz bağlanıyor. şimdiye kadar kürt meselesi diye birşey duymazken nolduda kürt sorunu başladı. dikkat ederseniz türban meselesi şu an yok, çırpındıkça batıyoruz ve işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. kuzey ırakta kurulması istenilen kürt devletine niye izin verilmedi. yanlış yapıldı. hiç olmazsa düşman gözünün önünde olurdu. buradaki başkaldıran kürtleride gönderirdin oraya. gerekirse birazda toprak verirdin. şimdi birçok kişi vatan bölünmez bir bütündür türküleri söyleyecek amma ben gidemediğim yere vatanım demem ki. onlar istedikleri gibi batıya gelip gezzip, icabında iş kurup yaşıyorlar. sen git bakıyım doğuya gidebiliyormusun. öyleyse bizim toprağımız olsa nolur olmasa nolur. kanser oluşmuş oralarda. kanser oluşan yeri kesip atacaksın kurtulmak için. aksi halde her yerini zamanla saracaktır. artık gururumuz olan ordununda elini kolunu bağlayıp tam bir kağıttan kaplana çevirdiler. güya tepki olarak paşalarda istifa etti. bence ihanet ettiler gitmekle. kalıp savaşmak yerine yan gelip yatıp onmilyar maaş alıp gelişmeleri oturdukları yerden izleyecekler. yazıklar olsun onlara. yaş toplantısına katılan kuklalarda ayrı. tutuklu olan komutanlarında hükümetin isteğiyle emeklilikliliklerini kuzu kuzu kabul ettiler. şöyle daşşaklı biri çıkıpta yumruğunu masaya vuramıyor. bizim işlerimize karışamazsınız diyemiyor. isyan ediyorum... bende özgürlük istiyorum.
dewil
Kısa Dönem Er
 
Mesajlar: 8
Kayıt: 22 Tem 2011, 01:21

Sonraki

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir