1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kahraman Kubilay'ın Katledilişinin 80. Yılı

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2011, 20:11
gönderen TurkmenCopur
Kahraman Kubilay'ın Katledilişinin 80. Yılı

Kubilay'ın şehit edilişinin 80. yılında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, DSP Genel Başkanı Masum Türker ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen birer açıklama yaptı. İşte siyasi partilerin Kubilay mesajları.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "80 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma kararlılığı, bugün de ulusal birliğimizi ve Cumhuriyetimizi koruma kararlılığımızın temel harcıdır" dedi.

"Ne tapu senedimiz olan Lozan’ın delinmesine, ne de çağdaş yaşam tarzımıza el uzatılmasına izin veririz. Bu inanç ve duyarlılıkla, genç Cumhuriyet için tereddütsüz canını ortaya koyan ve şehit olan asteğmen Kubilay’ı minnetle anıyor, saygıyla, sevgiyle selamlıyorum."

DSP Lideri Masum Türker de yayınladığı mesajda "Bu ülke sahipsiz değil" mesajı verdi.

"Bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni gerek tarikatçılıkla, gerekse etnisiteyi gerekçe göstererek bölmeye cüret edenler, bu uğurda çeşitli "kalkışma"lara yeltenenler bilmelidirler ki bu ülke sahipsiz değildir. DSP, ülkeye içeriden ve dışarıdan el uzatmaya, vatanımızı bölmeye çalışanlara geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da her zaman ulusalcı duruşuyla cevap verecektir."

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, "İrticayı hükümetten indirecek ve gerçekten laik ve Atatürk devrimcisi iktidarı kuracağız" dedi.

"Kubilay demek, gericilik karşısında gerekirse başını vermek, ama eğilmemek demektir. Atatürk Devrimi ile saltanatına son verilen irtica, Kubilay’ımızın şehit edilişinin 80. yılında iktidar koltuklarında oturmaya devam etmektedir. Ancak biz Atatürk devrimcileri, Türkiye’nin yurtseverleri, gericiliğin karşısında tıpkı onlar gibi eğilmeyeceğiz."

Perşembe, 23 Aralık 2010 14:32

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... tid=76:sol