Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gizli Servis Elemanları Polis Kadrosunda

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Gizli Servis Elemanları Polis Kadrosunda

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Oca 2011, 18:33

GİZLİ SERVİS ELEMANLARI POLİS KADROSUNDA

1943 yılına kadar bu teşkilatla ilgili Başbakanlık belgelerinde herhangi bir başka kayıt yoktur. Çalışmaların yasallığını sağlayacak bir düzenleme de gözükmemektedir. Çalışanlar İçişleri Bakanlığı'nın 2 numaralı kadro çetvelinde gözükür ve daha çok Emniyet Müfettişi statüsünde bulunurlar. 23 Haziran 1943 de çıkartılan 443 sayılı Başvekalet Teşkilatı Hakkında Kanun'un kadro cetvelinde bir adet Milli Emniyet Hizmetleri kodrosu görülmektedir.1945 de yasada yapılan düzenlemeyle MAH, kadro cetvelinden yasa metnine geçer ve yine bir kişilik yasallık altında bütün teşkilat gizlenir. Gizlenen teşkilat mensuplarından asker olanlar Silahlı Kuvvetlerden , sivil olanlar ise İçişleri Bakanlığı 2. numaralı çetvelinde polis müfettişi veya uzmanı gibi kadroların karşılığında gösterilip, buradan maaş alırlar. Yani bunların paraları İçişleri Bakanlığınca ödenir. Ancak görevli gelenlerin maaş ve diğer parasal olanakları o kurumların bütçelerinden karşılanır. 1945 de yasalarımızda Başbakanlık Müsteşarına eş derecede maaşa sahip bir adet Milli Emniyet Hizmetleri Reisi kadrosu görülmektedir. Milli Emniyet Hizmetleriyle ilgili yasal düzenleme çok sonraları 6 temmuz 1965 de yapılır. Çıkarılan 644 sayılı yasayla ad da değiştirilir ve MAH'dan MİT'e geçilerek; Mili İstihbarat Teşkilatı oluşturulur.
1926-1927 yılları arasında oluşan yeni teşkilat 1965'e kadar uzanan zaman diliminde çok önemli çalışmalar yapmış, büyük tartışmaların odağında yeralmıştır.
Nikolai tarafından bir başkan, 13 yönetici personel ve dört şube şeklinde örgütlenen MAH'ın örgüt şeması, Başkan ve altında sıralanan şubelerden oluşmaktadır.

Bu şubeler:

A) İstihbarat (Espiyonaj)
B) Müdafa (Karşı espiyonaj)
C) Propaganda
D) Teknik işler

Teşkilatın A şubesi milli savunma kadrosundan askerlerce, B şubesi Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı personelinden, C şubesi Dışişleri Bakanlığı personelinden, D şubesi ise asker ve sivil kişilerden karşılanmıştır. C şubesi sonradan kapatılmıştır.
MAH yurt dışında ilk olarak Viyana( kuzey), Tahran (Doğu), Kahire (güney) olmak üzere üç büroyla çalışmaya başlamıştır. Daha sonra bu bürolar ekonomik gerekçelerle kapatılmıştır.
MAH İkinci Dünya Savaşına doğru giden dünyada en sıcak günlerde hizmet vermiştir.
İtalya'nın Faşist lideri Mussolini ve desteğini aldığı Hitler Almanyası'nın Balkanlara ve özellikle Türkiye'ye yönelik niyetleri MAH tarafından ulaştırılan istihbaratlarla açığa çıkartılır. Mussolini'nin Türkiye'ye karşı çıkışlar yaptığı sırada Atatürk " Musollini ve Hitler birleşerek en geç 4-5 yıl içinde İkinci Dünya Savaşına sebep olacaklardır" derken MAH kendisine hem İtalyanların , hem de Almanların Türkiye'ye yönelik gizli askeri planlarını sunmuştur.

Kaynakça
Kitap: MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI
Yazar: TUNCAY ÖZKAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir