Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Atatürk'ün Napoleon Hakkındaki Görüşleri

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Atatürk'ün Napoleon Hakkındaki Görüşleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 19:20

NAPOLEON

Napoleon, Avrupa içinde dolaştırdığı ırkının özelliklerinden olan askerlik şan ve ülküsünü somutlaştırıp belirgin hale getirdi.
Z. K. H. s. 17

Ben Napoleon'u hiç sevmiyorum. Çünkü Napoleon herşeye kendi kişisel anlayışını sokardı. Uğraşısı belirli bir dava için değildi. Kendi varlığı içindi. İşte bu bakımdan bu gibi adamlar için kaçınılması mümkün olmayan felakete uğradı.
23 Ocak 1923; S. D. 5. s. 97

Fransızlar kendi devrimlerinde başarıya ulaşabilmek için hemen yüz yıl çalışmışlardır. Biz ise devrimimizin üçüncü yılındayız. Kimse deri süremez ki, bu devrimde karşı devrimle karşılaşmayacaktır ve bunu her zaman olabilir görmek ihtiyatlı bir davranış olur. Bu üç yılın akıttığı kanların yeterli kalması için ters tepkileri doğduğu yerde boğmak gerekir.
15 Ocak 1923; E. T. s. 37

Fransa devrimi bütün dünyaya özgürlük düşüncesini estirmiştir, ve bu düşünce şimdi de temel ve kaynak olmaktadır. Ama, o tarihten beri insanlık derlemiştir. Türk demokrasisi Fransa devriminin açtığı yolu izlemiş ama, kendine özgü seçkin özelliğiyle gelişmiştir. Çünkü her ulus, devrimini toplumsal olan hail ve durumuna ve bu düzen değiştirilmesi ve devrimin oluş zamanına göre yapar. Her zaman ve yerde aynı olayın yinelendiğine tanık değilmiyiz? Her ne kadar ulusların ve demokrasilerin işbirliği etmeleri gerekli ve olası ise de, işbirliği ancak bir tek amaca yani, barışa yönelikse gerçekleşir ve yararlı olur. Bu noktayı anlayıp kavrayamayanlar ortaya koyduğumuz eser konusunda bir görüş ve hüküm elde edemezler.
8 Mart 1928; S. D. 3. s. 81

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir