Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Türk Dil Kurumu - Türk Tarih Kurumu

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Türk Dil Kurumu - Türk Tarih Kurumu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 19:20

TÜRK DİL KURUMU - TÜRK TARİH KURUMU

Başlarında değerli Milli Eğitim Bakanımız bulunan Türk Tarih Kurumu de Türk Dil Kurumu'nun hergün yeni gerçekleri aydınlatan ciddi ve devamlı çalışmalarını övünçle anmak isterim. Bu iki ulusal kurum, tarihimizin ve dilimizin, karanlıklar içinde unutulmuş derinliklerini, dünya kültüründeki analıklarını reddolunmaz bilimsel belgelerle ortaya koydukça, yalnız Türk ulusu için değil ve de bütün bilim dünyası için ilgi ve aydınlığı getiren kutsal bir görev yapmakta olduklarım güvenle söyleyebilirim.
1 Kasım 1936; S. D. 1. s. 387-388

Türk Tarih ve Dil Kurumları'nın Türk ulusal varlığını aydınlatan çok değerli ve önemli birer bilim kurumuna dönüştüğünü görmek hepimizi sevindirici bir olaydır.
Tarih Kurumu, yaptığı kongre, kurduğu sergi, yurt içindeki kazdan, ortaya çıkardığı eserlerle, şimdiden bütün bilim dünyasına kültür görevini yapmaya başlamış bulunuyor.
1 Kasım 1937; S. D. 1. s. 402

Dil Kurumu en güzel ve bereketli bir iş olarak türlü bilimlere ilişkin terimleri saptamış ve böylelikle dilimiz yabancı dillerin etkisinden kurtulma yolunda sağlam adımını atmıştır.
1 Kasım 1938; S. D. 1. s. 411

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir