Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kuvvet

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Kuvvet

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 19:12

KUVVET

Bugünün yaşama koşulları içinde bireyler için olduğu gibi, bir ulus için de güç ve yeteneklerin elle tutulur eserleriyle ortaya koyup, kanıtlamadıkça saygı ve değer beklemek boşunadır. Güç ve yeteneklerden yoksun olanlara dgi gösterilmez, insanlık adalet ve iyilik severlik gereklerini, bu özelliklere sahip olduğunu gösteren isteyebilir.
1922; N. Cüt 2. s. 645

Efendiler, herşeyde olduğu gibi belki ahlak açısından da kuvvet göz-önüne alınmalıdır. Arkadaşlıkta ve kardeşlikte dahi kuvvet dengesini gözönünde tutmak gerekir. Zayıf olan güçlü olanın kesinlikle hükümlüsüdür. insanlık, adalet, bütün ilkeler, kurallar ikinci derecede kalır. Herşeyden önce kuvvettir. Bu nedenle bizim kurtuluşumuz için yapılabilecek yardımlar, amacımızı bozmayan ki; bağımsızlığımızın korunması için kendi gücümüze dayandığımızı ortaya koymaktadır. Bize yardım etmek için gelecek kuvvetler bizi yutacak olursa yutar.
Bu nedenle vekillerimiz çok dikkatli ve kuruntulu olarak, bu yöneni gözönünde tutmaktadırlar. Evet, bizim için gerçekten kuvvet, insan kaynağımız vardır. Daha çok silah, cephane paramız olursa o kuvvetimizin iki üç katını tamamlıyabiliriz. Dışardan kuvvet gelmesine gereksinmemiz olmayabilir. Dahası yabancı denebilecek kuvvetin gelmesine o kadar gerek yoktur.
25 Eylül 1920; G. C. Z. cdt 1. s. 138-139

Efendiler! insanlar güç kullanmaya ve özellikle başkalarının gücünü kullanmaya doğuştan eğdim duyduklarından bu kuralı çok kıskançlıkla korumada ısrar etmelisiniz.
1 Aralık 1921; S. D. 1. s. 190-191

Gücünü herhangi bir yere veren, gücünü kullanamayan kişinin bir uzvu felce uğramıştır.
1 Aralık 1921; S. D. 1. s. 212

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir