Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Spor

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Spor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 19:10

SPOR

Seni dünyada ün almış bir Türk pehlivanı tanıdım. Parlak başarılarının gizlerini şu sözlerle açıkladığını da öğrendim.
"Ben her güreşte arkamda Türk ulusunun bulunduğunu ve ulus şerefini düşünürdüm". Bu dediğini en az yaptıkların ölçüsünde beğendim. Onun için senin bu değerli sözünü Türk sporcularına bir meslek ilkesi olarak kaydediyorum.
12 Kasım 1931; A. H. H. B. s. 167

Sporda tek ve açık bir hedef göstermek gerekir. Sporu ya propaganda için yapacağız ya da vücutça gelişmemizi sağlamak için yapacağız.
16 Ağustos 1923; S. D. 5. s. 98

Başarılı olmak için her türlü destekten çok bütün ulusça sporun ne demek olduğu ve değeri anlaşılmak ve ona candan sevgi beslemek onu vatan görevi bilmek gerekmektedir. İşte sizin omuzlarınızdaki ağır yüklerden biri bu gerçeği belirtmek olmalıdır.
30 Eylül 1926; S. D. 2. s. 245

Türk ırkında geçmişin çirkin, olumsuz, anlamsız izleri kalmıştır. Bunun tarihteki nedenlerini başka değinmelerle çok kez açıkladım, yinelemeyeceğim. Yalnız görüyorsunuz ki, tarihlerde dünyalara egemen olmuş koskoca Türk ulusunu, bugünkü kuşak devraldığı zaman, bu koca ulusu biraz zayıf, biraz hasta, biraz cılız bulmuştuk. Efendiler! gürbüz ve yavuz çocuklar isterim. Bunları yetiştirmek önlemlerini ve sorumluluğunu üzerinize almış adamlarsınız. Bu sonucu görmezsem sizlere beslediğim sevgi ve güvenim ancak o zaman kaybolur.
30 Eylül 1926; S. D. 2. s. 245

Dünyada spor çalışmaları spor çevresi için çok önemlidir. Bunu siz uzmanlara açıklamaya gerek görmem. Bu denli önemi olan spor çalışmaları bizim için daha da önemlidir. Çünkü bir ırk sorunudur. Budunun sağlıklandırılması, canlandırılması sorunudur. Saflaşma arınma sorunudur ve hatta biraz da uygarlık sorunudur.
30 Eylül 1926; S. D. 2. s. 244

Her çeşit spor çalışmalarını, Türk gençliğinin ulusal eğitiminde ana temellerden saymak gerektir.
1 Kasım 1937; S. D. 1. s. 402

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir