Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Sanat - Sanatçı

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Sanat - Sanatçı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 19:08

SANAT YE SANATÇI

Zanaatin en basiti, en şereflisidir. Kunduracı, terzi, marangoz, saraç, demirci, nalbant toplum yaşamımızda, askeri yaşamımızda saygı ve saygınlık yerini almaya en çok layık olan zanaatkarlardır.
3 Nisan 1922; S. D. 2. s. 33

Dünyada uygar, derlemiş ve olgunlaşmış olmak isteyen herhangi bir ulus, ergeç yontu yapacak ve yontucu yetiştirecektir. Anıtların şuraya buraya birer tarih anısı olarak dikilmesinin din dışı olduğunu deri sürenler din hükümlerini gereğince incelememiş ve araştırmamış olanlardır.
22 Ocak 1923; S. D. 2. s. 66

İnsanlar olgunlaşmak için kimi şeylere gereksinme duyarlar. Bir ulus ki, resim yapmaz, bir ulus ki yontu yontmaz, bir ulus ki, tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, açıkça söylemeli ki, o ulusun derleme yolunda yeri yoktur. Halbuki bizim ulusumuz gerçek nitelikleriyle uygar ve derlemiş olmaya layıktır ve olacaktır.
22 Ocak 1923; S. D. 2. s. 67

Bir ulusu yaşatmak için bir takım temeller gerekmektedir ve bilirsiniz ki, bu temellerin en önemlilerinden biri sanattır. Bir ulus sanattan, sanatçıdan yoksunsa, tam bir yaşam süremez. Böyle bir ulus, bir ayağı topal, bir kolu çolak sakat ve illetli bir kimse gibidir. Hatta değindiğim anlamı bu söz de anlatmaya yeterli değildir. Sanatsız kalan bir ulusun yaşam damarlarından biri kopmuş olur.
16 Mart 1923; S. D. 2. s. 125

Güzel sanatları önemsemeyen dini biz kabul etmeyiz.
1926; G.Y.

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir