Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Pan-İslamizm - Pan-Turanizm

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Pan-İslamizm - Pan-Turanizm

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 19:03

PANİSLAMİZM - PANTURANİZM

Panislamizm (İslam bütünlüğü), Panturanizm (Turan bütünlüğü) politikalarının başarıya ulaştığına ve dünyada uygulandığı bir alan bulduğuna tarihte rastlanmamaktadır.
İnsanlara her türlü özel bağlarını ve hislerini unutturup onları kardeşlik ve tam eşitlik ilkeleri içinde birleştirererek insani bir devlet kurma görüşü de kendine özgü şartlara bağlıdır.
1920; N. Cilt 2. s. 436

Turanizm politikasını kendi isteğimizle izlemek istemedik. Çünkü maddi, manevi bütün gücümüzün ve kudretimizin belirlenmiş olan ülkemiz içinde ortaya çıkmasını istedik. Sınırın dışında dağınık bir biçimde güçsüzlüğe düşmekten sakındık.
G. C. Z. Cilt. 1. s. 2

Bizce kesin olarak belirlenmiş bir şey varsa, o da ulusal sınırlar içinde Kürt, Türk, Laz, Çerkeş ve benzeri bütün İslam kesimlerin çıkarları ortaktır. Birlikte çalışmaya karar vermişlerdir. Yoksa hiçbir zaman başka bir görüş yoktur, inançlı bir istekle kardeşçe ve dinsel bir birlik vardır.
G. C. Z. Cilt İ. s. 73

Büyük hayaller peşinde koşan, yapamayacağımız şeyleri yapar gibi görünen sahtekar insanlardan değiliz. Efendiler! Büyük ve hayali şeyleri yapmadan yapmış gibi görünmek yüzünden bütün dünyanın düşmanlığını, hıncını, kinini bu ülkenin, bu ulusun üstüne çektik. Biz "Pan-İslamizm" yapmadık. Belki "Yapıyoruz, yapacağız" dedik ve yine "öldürelim" dediler! Bütün dava bundan ibarettir. Efendiler! Dünyaya korku ve telaş veren kavram bundan ibarettir. Biz böyle yapmadığımız ve yapamadığımız kavramlar üzerinde koşarak düşmanlarımızın sayısını ve üzerimize olan baskıları arttırmaktan ise doğal, yasal duruma dönelim. Durumumuzu bilelim. Onun içindir ki efendiler! Biz yaşamak ve bağımsızlık isteyen bir milletiz. Yalnız ve ancak, bunun için hayatımızı harcayabiliriz.
1 Aralık 1921; S. D. 1. s. 201

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir