Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İnkılabcılık

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

İnkılabcılık

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 18:50

İNKILABCILIK

Biz büyük bir devrim yaptık. Ülkeyi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.
22 Kasım 1924; K. K. S.

Gerçek devrimciler onlardır ki, derleme ve yenileşme devrimine yöneltmek istedikleri insanların ruh ve vicdanlarındaki gerçek eğilimi sezinlemeyi bilirler. Bu yaklaşımla şunu da açıklayayım ki, Türk ulusunun son yıllarda gösterdiği harikaların, yaptığı toplumsal ve siyasal devrimlerin gerçek nedeni kendisidir. Sizsiniz. Ulusumuzda bu yetenek ve olgunlaşma bulunmuş olmasaydı onu yaratmağa hiçbir güç ve kudret yeterli olamazdı, herhangi bir olgunlaşma aşamasında bulunan bir insan toplumunu bulunduğu durumdan kaldırıp damdan düşer gibi filan olgunluk aşamasına detmek olmazlığını herhalde anlatmaya gerek yoktur.
Efendiler! Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz devrimlerin amacı Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamı tamamına çağdaş, bütün anlam ve biçimiyle uygar bir toplum haline iletmektir. Devrimlerimizin temel ilkesi budur. Bu gerçeği kabul edemeyen anlayışları silip süpürmek zorunludur. Şimdiye değin ulusun kafasını paslandıran, uyuşturan bir anlayışta bulunanlar olmuştur. Herhalde kafalara yerleşmiş boş inanışlar tümüyle kovulacaktır. Onlar çıkardmadıkça kafaya gerçeğin nurlarım sokmak olanağı yoktur.
30 Ağustos 1925; S. D. 2. s. 214

Arkadaşlar! Türk ulusu çok büyük olaylarla ispatladı ki, yenilikçi ve devrimci bir ulustur. Son yıllardan önce de ulusumuz yenilik yolları üzerinde yürümeğe, toplumsal devrime girişmemiş değildir. Ama bunların gerçek ürünleri görülmedi. Bunun nedenini araştırdınız mı? Bence neden, işe temelinden kökünden başlanmamış olmasıdır. Bu konuda açık söyleyelim. Bir toplum, bir ulus, erkek ve kadın demlen iki cins insandan oluşur. Olabilir mi ki, bir yığının bir parçasını ilerletelim, diğerine aldırmayalım da yığının tümü derleme aşamasını elde edebilsin. Olabilir mi ki, bir toplumun yansı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, öteki bölümü göklere yükselebilsin. Hiç kuşku yok! derleme adımlan dediğim gibi iki cins tarafından birlikte, arkadaşça atılmak ve derleme alanında ve yenileşmede aşamaları birlikte geçmek gerektir. Böyle olursa devrim başardı olur.
30 Ağustos 1925; S. D. 2. s. 216-217

Devrim, ulusu ve toplumsal çevreyi hazırlayarak yapılır. Devrim girişmelerinde gözönünde tutulacak nokta, insan topluluklarının isteklerini, düşüncelerini değerlendirdikten sonra, onlara yenilikleri kabul ettirebilmektir.
1930; M. K. A. Y. s. 35

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir