Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mudanya

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Mudanya

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 18:44

MUDANYA

Edirne kenti de içinde olduğu halde Doğu Trakya'nın Yunanlılarca boşaltılmasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi hükümetine bırakılması konusundaki Mudanya askeri sözleşmesi 11 Ekim 1922 saat 6 dan önce imza edilmiştir. Kazandan büyük zaferin dk önemli politik ürünü böylece Mudanya konferansında alınmış oldu. Ordumuzca gerçekten sağlanan, bütün Anadolu'nun kesin kurtuluşundan başka, Genel Savaşı izleyen en karanlık bir dönemde ulusça saptanan ilkelerin Rumeli batı sınırlarımızla ilgili olan bölümü de artık gerçekleşmiştir.
11 Ekim 1922; S. D. 4. s. 475

Muhterem Efendiler! Dört yıllık bir çalışmadan sonra kesin zaferimiz üzerine Mudanya askeri sözleşmesi yapıldı ve barış görüşmeleri dönemine geçildi. Bu görüşmelerin sürdürülmesinde karşılaştığımız zorluklar pek çoktur. Ama, ben bunu pek doğal buluyorum. Çünkü bu barış konuşmalarında düze indirilen hesaplar dört yıllık değil, dörtyüz yıllık kötü bir yönetimin mirası idi.
13 Ağustos 1923; S. D. 1. s. 317

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron