Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

T. B. M. Meclis ve Milletvekilleri

Ana Konular:
"Kahraman Ata'mız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Dönemi".
-Atamız, Türk Milletimiz'in çıkarları için Gerçek Demokrasi'yi tamamı ile uygulamış, herşeyini Türkiye Cumhuriyetimizin temelini kurmak için, Türk Soyumuzun ve İslam Dinimizin Tam Bağımsız Geleceği için yaşadığı sürede feda etmiştir.
-Dersim İsyanını(ve ondan önceki benzer isyanlarıda) planlayan, örgütleyen, pohpohlayan ve oluşturanlar ülkemiz içindeki İngiliz ajanlarıdır(örneğin Seyit Rıza). Cahil bırakılmış halkımızı, önemli değerlerimizi(İslam Dini ve Milliyetçilik) kötüye kullanarak, Türkiye Cumhuriyetimize karşı ayaklandıranlar İngiliz ajanlarının ta kendisidir.
-Seyit Rıza, Koçgiri Aşireti mensupları, vs., bunların hepsinin soyu Türk'tür, ama ne tuhaftır ki bu ajanlar Kürtçülüğü, İslam'ı ve Kürdistan'ı savunuyorlar. Bu tarihi gerçekler, size günümüzde neleri hatırlatıyor? Abdullah Öcalan'ın kökeni nedir? Ermeni!!! Ahmet Türk'ün kökeni nedir? Türktür!!! Talabani ve Barzani'nin kökeni nedir? Yahudi??? Bütün bu şahıslar günümüzde hangi devlete hizmet ediyorlar? İngiltere-ABD devletine!!!
-Bir benzerlik görebiliyormusunuz? Amaç Kurtuluş Savaşından itibaren Tam Bağımsız Atatürkçü Türk Cumhuriyetini yıkmaktır ve bu amaç İngilterenin çıkarlarına hizmet etmektedir. Sonuç nedir? Dersim İsyanını oluşturan İngiltere'dir(finansal destekleriyle), ve İsyanı bastıran Atatürk'te İngiltere'ye hizmet eden teröristlere operasyonlar düzenleyip, aslında bir İngiliz harekatını yokedip, İngiltereyi tekrardan mağlup etmiştir!!!
-Atamız'ın Karizmatik Liderliği Döneminde Türkiye'miz, İç ve Dış Siyasette Tam Bağımsız olan Bir Dünya Gücüydü. Atamızın önünde sonsuz sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

T. B. M. Meclis ve Milletvekilleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2010, 18:41

T.B.M. MECLİSİ VE MİLLETVEKİLLERİ

Saldırıya uğrayan Meclis üyelerinden kurtulabilenler de d ve sancaklar yönetim Meclislerinden seçilecek ikişer üye de birlikte Meclis-i Mebusan'ın yeniden eski biçim ve tutumda toplanmasını sağlamak için çalışmayı biç aklıma getirmedim. Tersine büsbütün başka tutum ve yetki de sürekli bir Meclis kurmayı ve bu Meclis'le tasarladığım devrim aşamalarım birlikte geçirmeyi düşündüm.
1920; N. Cdt 1. s. 425

Büyük Millet Meclisi Hükümeti Türkiye'nin ve Türkiye halkının yaşamasını, bağımsızlığını sağlamaya çalışıyor. Çünkü Türkiye'nin asıl sahibi, yasal ve gerçek sahibi olan Türkiye halkının istenen ve kesin iradesi bu yoldadır. Bu ulusal yüce iradeye aykırı davranışta bulunmaya cesaret eden ve kalkışanlar, asidirler, zorbadırlar, haindirler. Bu gibi günahkarlar er geç ulusal iradenin sağlayacağı adaletten kurtulamazlar.
1 Mart 1922; S. D. 1. s. 237-238

23 Nisan, Türkiye ulusal tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı baş kaldıran Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni meydana getirmek konusunda gösterdiği yamanlığı belirtir.
23 Nisan 1922; S. D. 5. s. 96

Türkiye Büyük Millet Mechsi Hükümeti, ulustan aldığı en yasal yetkilerle devletin varlık ve bağımsızlığını koruma ve güven altına alma için her bağımsız ulus ve devlet için yasal olan haklarını yetkilerini korkusuzca kullanmakta ve kullanacaktır. Batının kimi hükümetleri, Türkiye de savaş halinden çıkarmak istemediği ve Türkiye'nin kutsal topraklarına saldırdığı düşmanı desteklemek ve kışkırtmaktan vazgeçmeye yaklaşmadığı halde sözde dünyanın en tarafsız hükümeti imiş gibi ülkemiz içinde subaylarım dolaştırarak inceleme yapmak isteğini deri sürüyor. Ne üzülecek durumdur ki, öteki hükümetlerin de bu girişimde ortak olmaları yollarını bulabiliyor. Dünyada bundan daha akıl almaz, daha densizce bir davranış tasarlayamıyorum. Dünyada bağımsız bir devlet düşünülebilir mi ki, iç işlerine henüz düşman sıfatım taşıyanların değil, dostlarının bile karışmasını hoşgörüyle karşılamaz. Eğer o politika adamları yüzyıllardan beri bağımsız yaşamış, bağımsızlığın simgesi olmuş ve bugün yeni bir ulusal uyanışla inancı, direnci ve bağımsızlık tutkusu yükselmiş Türkiye halkının, Türkiye Devleti'nin bağımsızlığını tanımamak ve tanıtmamak istiyorlarsa, biz bunlara karşı hayretlerle karşılık veririz, bu adamların aymazlığına dünyanın şaşkınlıkla bakmalarını isteriz. Zavallı ulusumuz köle olmaya razı olmadığı için en büyük ceza de suçlanıyor.

Hayır! Efendiler hayır!... Bütün dünya bilsin ki, bu ulus öldürülmeye, yok edilmeye değil, yaşatılmaya en layık olan bir ulustur. Türkiye Büyük Millet Meclisi üstlendiği bu tarihsel görevi tam başarıyla yürütüyor ve onu en yüksek zaferlerle bütünleştirip tamamlayacaktır.
18 Haziran 1922; S. D. 2. s. 37-38

Millet geleceğini doğrudan doğruya eline aldı ve ulusal egemenlik ve hükümdarlığını bir kişiye değil vatandaşlarından seçilmiş vekillerden oluşan Büyük Meclis'te temsil ettirdi, işte o Meclis, yüce Meclis'imizdir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir. Bu egemenlik durağının hükümetine Türkiye Büyük Millet Meclisi hükümeti derler. Bundan başka bir hükümdarlık makamı, durağı, bundan başka bir hükümet kurulu yoktur ve olamaz.
1 Kasım 1922; N. V. s. 1250

Kaynakça
Kitap: DÜŞÜNCELERİYLE ATATÜRK
Yazar: ARI ÎNAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1923-1938: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir