Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Allah’ın Adaleti

Burada Vahdettin'in Hainliğini İspatlayan Gerçekler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Allah’ın Adaleti

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Mar 2013, 22:59

Allah’ın Adaleti

Dinsel hassasiyeti yüksek olan Vahdettincilere sesleniyorum: İyi Müslüman olmak için, önce vatanını İngilizlere peşkeş çeken, sonra da vatanından firar edip düşman İngilizlere sığınan bir “haini” savunmak gerekmez. Çünkü, bizim dinimiz savaştan kaçan, düşmanla işbirliği yapan bu gibi kişileri lanetlemiştir! İyi bir Müslümanın, hele hele de vatan toprakları şehit kanlarıyla sulanmış bir Müslümanın, bu tür hainlerin günahına ortak olmaması gerekir.

Dinsel hassasiyeti yüksek olan Vahdettinciler, lütfen düşünün: Önce, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı kahramanı olmasını, öldüğünde arkasından milyonların gözyaşı dökmesini ve adının hâlâ büyük bir saygıyla anılmasını düşünün... Sonra da Padişah

Vahdettin’in ülkesinden kaçıp düşmana sığınmasınını ve perperişan bir halde, beş parasız ölmesini, dahası cenazesine bile haciz gelmesini düşünün... Ve şu soruma cevap verin: Atatürk’ün ve Vahdettin’in hayatında bir Tanrısal tecelli, bir ilahi adalet yok mudur? Vahdettin’in varlıktan yokluğa düşmesi, beş parasız ölmesi ve öldüğünde cenazesine bile haciz gelmesi Allah’ın bir takdiri değil midir? “Değildir!” diyorsanız size söyleyeceğim “hiçbir söz” yoktur! Ancak “Evet öyledir!” diyorsanız, Allah’ın neden Vahdettin’e böyle bir son hazırladığını düşünün? Vahdettin, bu sonu hak edecek ne yapmış olabilir? diye sorun kendinize!

Vahdettin’in “hain” olmadığını iddia edenler genelde “dinsel hassasiyetleri” yüksek tarihçi ve yazarlardır. Somut belge ve bulguları bir kenara bırakarak “Halife unvanı taşıyan bir Osmanlı padişahı hain olamaz!” inancından, genel kabulünden hareket eden bu tarihçi ve yazarlar, büyük yanılgılarına toplumu da ortak etmek üzeredirler. Oysa ki tarihte, ahlaksız, alkolik, hatta katil halifeler bile vardır. Dört halifeden soma halifelik, Atatürk’ün dediği gibi “ Vasıta-i siyaset ve vasıta-i menfaat (siyaset ve çıkar) aracı haline getirilmiştir.'” Ayrıca iyi bir Müslüman’ın yapması gereken, “çirkin” ve “İslam’a yakışmayan işler” yapmış, “halifelik” kavramını lekelemiş sultanlara, padişahlara körü körüne bağlanmak değil, tam tersine bu kişileri deşifre etmektir. Böylece “lekenin ve çirkinliğin” bu dinde ve bu makamda değil, bu dine ve bu makama bir şekilde gelip oturan bu kişilerde olduğu gösterilmiş olur ki, İslam dinine ve İslam kültürüne bundan daha iyi bir hizmet olamaz doğrusu! Ancak Türkiye’de, tam tersi bir anlayış söz konusudur: Ülkemizde, “halife, sultan, hacı, hoca...” unvanı taşıyan herkesin gerçekten bu unvanların hakkını verdiği inancı vardır. Bu kör inancı yıkmadıkça, en büyük kötülüğü dinimize yaptığımızı unutmamalıyız.

Türkiye’de “Vahdettinseverliğin” arka planındaki temel neden, “yobaz” ve “liboş” kesimin Atatürk düşmanlığıdır. Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’ndaki olağanüstü başarısından rahatsız olan bu “çakallar”, akıllarınca Vahdettin’i bu başarıya ortak ederek Atatürk’ün büyük başarısını küçültmeyi düşünmektedirler. Ancak yıllardır güneşi balçıkla sıvamaya çalışan bu Cumhuriyet tarihi yalancılarının maskesi artık düşmüştür.

Kaynakça
Kitap: CUMHURİYET TARİHİ YALANLARI, Yoksa siz de mi kandırıldınız?...
Yazar: SİNAN MEYDAN
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Vahdettin'in Hainliğini İspatlayan Gerçekler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir