Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hem Müslüman, Hem Liberal Olunmaz!

Nurjuvazi'nin Kimliği - Bölüm 5

Burada Nurcu Burjuvazi Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Hem Müslüman, Hem Liberal Olunmaz!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Tem 2012, 19:48

HEM MÜSLÜMAN, HEM LİBERAL OLUNMAZ!

Delil mi istiyorsunuz ?

Her sayfasında ‘’Lehul mülk mührü basılı olan Kuran’dan sadece iki ayet alacağım”;

Allah, rızıkta kiminizi kiminize üstün kılmıştır. Fazla verilenler, rızıklarını ellerinin altındakilere aktarıp da hepsi onda eşit hale gelmiyor. Allah'ın nimetini mi inkâr ediyor bunlar? (NAHL suresi 71. ayet)

Allah, şu ülkeyi/medeniyeti de örnek vermiştir: Güvenli, mutlu huzurlu idi; rızkı her yandan bol bol gelirdi. Sonra onlar Allah'ın nimetini inkar ettiler de Allah kendilerine, sanayi olarak ürettikleri şeyler yüzünden açlık ve korku elbisesini/birlikteliğini/karmaşasını tattırdı. (NAHL suresi 112. ayet)

Her insan, herkes karşısında, her şeyden sorumludur. (Jean Paul Sartre) ve en büyük hastalığımız, genel düşünüp detayları yaşamaktır...

Bu ne anlama gelir dersiniz ?

Rasyonelleşen kapitalizmin genel sosyo-politiğini irdeleyenler; Liberalizmin ve reel politikalarının asıl hedef olamayacağım bilirler.!

Yani, bugünün siyasi iktidarı asıl hedef değildir. İktidarı asıl hedefmiş gibi göstermek, projenin bir diğer yüzüdür. Kapitalizmin kontrollü muhalefet siyasetine uygun düşen bir eylemselliktir. Yani; esas hedefi vurmayan bir mermi üretmek gibidir...

Esas mesele, canavarı omzundan ya da bacağından yaralamak değil, bizzat beynine atmaktır mermiyi!

Allah’ın insanlığa tanıttığı elçisi Musa(a.s.) bizzat bunu yapmıştır.

Nasıl mı ?

Firavun’un büyücüleri ile Musa arasında geçen dialoğu, Kuran’ın etrafında gürültü koparan madrabazlardan dinleyenler bu konuya elbette vakıf olamazlar. Çünkü konu nitelikli bir derinliğe sahiptir...

Allah elçisi Musa, Firavun’un karşısına çıkar. Firavun iktidar gücünü "büyücülerinden almaktadır.” Büyücüler; sergiledikleri hünerler ile ‘’halkı afyonlamış, büyülemişlerdir.”

Musa ise, onların büyüsünü bozmuştur.

"Siz sergileyin." dedi. Hünerlerini ortaya atınca, halkın gözlerini büyülediler, onları dehşete düşürdüler. Çok büyük bir büyü sergilediler.

Biz de Musa'ya şöyle vahyettik: "Hadi at asanı!" Bir de ne görsünler, asa, onların ortaya getirdikleri şeyleri yalayıp yutuyor. (Araf Suresi 116-117. ayetler)

Bugünün Firavunlarının büyücüleri; ‘‘medya, Sisteme entegre olmuş siyasi partiler, Tv, Bankacılık, Güçlü sermaye gruplan ve benzeri afyoncu odaklardır. Bu odakların ürettiği eylemler, halkı gerçeklerden uzaklaştıran, onların zihnini meşgul eden, onları mutlak anlamda ‘kendi hakikatinden koparan” eylemlerdir.

Ve en önemlisi; insanlığın yeryüzündeki mülkiyete olan doğrudan ortaklığını unutturucu eylemlerdir...
- Bak sen fakirsin, ben zenginim. Bu çok doğal bir durum, ve sana iyilik yaparak kömür veriyorum! Bunun kıymetini bil ve karşılığını göster.

Bu durum karşısında, şükür eden birey; afyonlanmış bireydir. Doğru tutum ise;
-
Ulan hırbo! Babanın malını mı veriyorsun bana ? Zaten ortağı olduğum bu nimetten gasp edip kenz ettiğinin az bir kısmını göstermelik veriyorsun! Sana bunun karşılığında bir şey gösterilecekse, bu ancak "sopa” olur...

(BÜRÛC suresi 9. ayet) O Allah ki, göklerin ve yerin mülkü kendisinindir. Allah her şeye tanıktır.

Allah’ı ontolojik olarak kabul edip, mülkiyet üzerinde hak iddia edenler; nasıl oluyor da bu ayeti görmüyorlar. Kuran’ın ana şiarı budur..!

Ve bugün, şu ya da bu şekilde; zulme uğrayanlar; nasıl oluyor da sorunu ‘ 'İktidar ya da Muhalefette” odaklıyor. Hele ki, her ikisini de üreten yukarıda bahsettiğim ilişki biçimi iken...

Ve biz bunları söylediğimizde ; "bak bu da gommünisk çıktı” diyenlere; bir tarafıyla gülmeyenlere hayret ediyorum!

Diyarbakır’da, çocuklarına yemek veremediği için intihar eden annenin katili kimdir ?

Bu gece yastığa başını koyduğunda, gök gürültüsü misali horlamaya başladığı halde; hiper Müslümanlık taslayıp caka satarak banka hesaplarında kenz edilmiş parasını sayanlar, "mezarlara girmeyeceklerini mi sanıyorlar ?”

Hayır Hayır! Mutlaka gireceksiniz.

Ve Hayır!! İşte o gün, mutlaka...

Kaynakça
Kitap: NURJUVAZİ, Din Elbisesini Tersten Giyenler
Yazar: Eren Erdem
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Nurcu Burjuvazi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir