Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kolejin Yüzde 50'si Cemaatin

Gülen Cemaati'nin Copları - Bölüm 55

Burada Gülen Cemaati'nin Copları ve Türk Polisi Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Kolejin Yüzde 50'si Cemaatin

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 20:03

Kolejin yüzde 50'si cemaatin

Halbuki, bu soruşturma yürütülürken, Teftiş Kurulu Başkanlığı 24.20.1991 gün ve 91/316 sayılı bilgi talebine karşılık olarak İstihbarat Daire Başkanlığının 10 Mart 1992 gün ve 1992/79 sayılı yazısında suçlamaları kanıtlayacak bulgular sıralanmıştı.

Bu yazıda bakın neler deniliyor:

"Elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılan takip-tarassut ve tarikatlarda Ankara Polis Koleji öğrencilerinin yüzde 50 'sine yakın bir kesimi ile çeşitli şekillerde temas kuran örgüt elemanları kendilerine yakın olanlar üzerindeki ajitasyon çalışmalarını sistemli olarak yürütmektedirler. Örgütün yapılanmadaki temel stratejisine bağlı olarak devlet dairelerinin önemli yerlerine yerleşme planının, en tabandan uygulamaya koymaları teşkilatımızda da gözlenmektedir. Gelecekte Emniyet Teşkilatı'nın bürokratlarını oluşturacak Polis Koleji öğrencilerinin, Koleje seçiminden itibaren her aşamada sistematik bir çalışmanın yürütüldü görülmektedir.

Örgütün tüm yurt sathında çeşitli görünümler altında kurulu bulunan vakıf ve evlerde ailelerinin izniyle yerleştirilen zeki, çalışkan öğrencilerin meslek okullarına yerleştirme planında Polis Kolejleri de payını almıştır. Bu öğrenciler Polis Kolejlerine hiyerarşik sıra içinde sınıf, dönem ve okul imamları ve kadrolarını denetiminde görüşleri doğrultusunda eğitilmektedirler. Sınıfların ve okulların kendi bünyesinde sorumlu imamları olmasına rağmen, örgüte karşı asıl sorumlu olan dışarıdan bir üniversite öğrencisidir"

Tüm bu bulgular, Rafet Yılmaz’ın ihbar raporunda belirttiği ve yukarda sayılan isimler ve olaylar delil olarak kabul edilmedi ve dava takipsizlikle sonuçlandı.

Bu soruşturmayı yürüten Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Nihat Dündar ile müfettiş İzzet Sezgin Şenel'e yönelik ihbar, yanlış bilgi ve belge ile iftira atma kampanyası çok geçmeden başladı ve haklarında soruşturma açıldı. Yönetim, bu müfettişleri korumak istedi; ancak müfettişler kızağa alınmaktan kurtulamadılar. İki müfettiş bir süre sonra emekli oldu.

DGM Başsavcılığının takipsizlik karan vermesinden sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Disiplin Kurulu, dosya ile ilgili nihai kararını verdi. Yılmaz Ergun, Necdet Adıbelli, Kamil Teciroğlu, Halit Karabulut, Kazım Önder'den oluşan Kurulun kararı şöyleydi:

"Emniyet mensupları hakkında yukarıda açıklanan suçlamalardan dolayı düzenlenen soruşturma dosyası kurulumuzca incelendi. Adı geçenlerin, Polis Akademisi'nde derslere girdiği öğrencilere kıyas yapmak suretiyle İslam Hukuku'nun batı hukukundan üstün olduğunu, şer’i düzenin bugünkü düzenlerden daha mükemmel olduğunu empoze ettikleri, bu düşünceyi benimseyen öğrencilerle benimsemeyen öğrenciler arasında ayrım yaptıkları, nurculuk faaliyetinde bulundukları iddia edilmiş, Türk Ceza Kanunu'nun 163'ncü maddesinin yürürlükten kaldırılmış olması nedeniyle takipsizlik karan verilmiştir. Sanık Emniyet mensupları hakkındaki suçlamalar yürürlüğe giren kanunun I. maddesiyle affedildiğinden dosyanın işlemden kaldırılmasına karar verilmiştir."

Kaynakça
Kitap: CEMAATİN COPLARI
Yazar: Zübeyir Kındıra
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Gülen Cemaati'nin Copları ve Türk Polisi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir