Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Altı Yıl Sümenaltı

Gülen Cemaati'nin Copları - Bölüm 54

Burada Gülen Cemaati'nin Copları ve Türk Polisi Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Altı Yıl Sümenaltı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 20:03

Altı yıl sümenaltı

28 Ağustos 1992 tarih ve 15-92 sayılı fezlekeye dayalı olarak açılan soruşturmada, suç iddiası, "Türkiye Cumhuriyetinin Anayasası'nın demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti niteliklerini değiştirerek, yerine şeriat düzenini getirmeyi amaçlayan illegal, 'Fetullah Hocanın Talebeleri' isimli örgütün teşkilatımız bünyesinde özellikle Polis Akademisi, Polis Koleji, Polis Okulları gibi eğitim ve öğretim kuramlarında örgütlendiği, bu örgüte girmeyenlerin veya girmiş olup da ayrılmak isteyenlerin tehdit edildikleri, ihbar edilmek ve disiplin cezası verilmek suretiyle meslekten ilişiklerinin kesildiği, üstleri hakkında suç tasnii ve iftiraya dayalı gerçek dışı belge ve tutanak tanzim ettikleri" biçiminde belirtildi.

Ekinde sivil Kemalettin hocanın (Özdemir) adı olmak üzere 93 polisin adının bulunduğu liste olmak üzere hazırlanan, bu soruşturmanın fezlekesi DGM'ye gönderildi ve altı yıl bekletildikten sonra, tam da 163'ncü maddenin kaldırılıp, iddia edilen suçun suç olmaktan çıkartılması sonucu doğduğu yorumunun yapılmasına ortam sağlandığı bir dönemde DGM Başsavcılığınca karara bağlandı.

Doğal ki, DGM Başsavcısı Talat Şalk’ın 1997/18 Haziran 1998/24 karar no ile verdiği karar davalıları rahatlattı. Yeterli kanıt bulunamamıştı. "163'ncü madde başta, bazı yasa değişiklikleri" nedeniyle ve "delil bulunamadığı" gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi. Peki ama neden, fezlekenin işleme konulması için altı yıl beklenmişti? Bu sorunun yanıtı var ama yanıt verecek kişiler, ne kararı veren ne dosyayı bekletenlerdir.

Yanıtı vicdanlar verecek.

Kaynakça
Kitap: CEMAATİN COPLARI
Yazar: Zübeyir Kındıra
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Gülen Cemaati'nin Copları ve Türk Polisi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir