Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kod İsimler

Gülen Cemaati'nin Copları - Bölüm 52

Burada Gülen Cemaati'nin Copları ve Türk Polisi Hakkında Raporlar hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Kod İsimler

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Tem 2012, 20:02

Kod isimler

Rafet Yılmaz Müfettişlere verdiği ifadesinde, örgüt elemanlarının kod isimleri bulunduğunu ve kendisinin kod adının "Ragıp" olduğunu da söyledi, imam irfan Kayaönü'nün kod adı ise "Fatih"di. Hüseyin Çıtak'ınki "Ömer", Yusuf Ziya Kaya'nınki, "Hamza"ydı. Bu kod adları ile Fetullahçı tüccarlardan ve marketlerden alışverişler yapılıyordu.

Bir kişinin örgütten olup olmadığı, "hizmetten misin?" sorusuyla öğreniliyordu.

Genel olarak hizmet erbabına "Şakirt" bayanlarına ise "şakirde" deniliyordu.

Genellikle Zaman Gazetesi ve Sızıntı dergisi okuyan örgüt elemanları, birbirlerini taşıdıkları bu gazete ya da dergi sayesinde daha kolay tanıyorlardı.

illerde bölge sorumluları ‘Vali’ diye adlandırılıyor, bu kişilerin yerlerini de doğrudan Fetullah Gülen değiştirebiliyordu.

Rafet Yılmaz, örgütün Ankara Valisi olduğunu belirtti Kemalettin Özdemir'in sık sık Polis Akademisi'ne gelerek ismet Toprak ve Haşan Basri Ergül ile görüştüğünü ifadesinde belirtti. Bu adlara hemen tüm Fetullah soruşturmalarında rastlamak mümkün.

Rafet Yılmaz’ın komiserden Müdüre ve öğretim görevlisine kadar saydığı tüm bu kişiler, yalnızca o dönemde Akademide görevde olanlardı. Yıllar geçtikçe atamalar ve yer değiştirmeler nedeniyle boşalan makamlara örgüt, yeni isimler gönderdi. Akademiden yeni mezun olan cemaat üyesi polisler ve Polis Akademisi, Polis Koleji ve Polis Okullarında istihdam edilenler, Gülen'in o dönemde eğitim kuramlarına verdiği önemin sonucu olarak bu kurumlarda görev yaptılar.

Kaynakça
Kitap: CEMAATİN COPLARI
Yazar: Zübeyir Kındıra
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Gülen Cemaati'nin Copları ve Türk Polisi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir