Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Medya Deniz Feneri e.V'yi Neden Yazamaz?

Burada AKP'nin Deniz Feneri Hırsızlığı hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Medya Deniz Feneri e.V'yi Neden Yazamaz?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Tem 2011, 02:06

MEDYA DENİZ FENERİ e.V’Yİ NEDEN YAZAMAZ

Resim

Türkiye’de üç yıl önce Deniz Feneri fırtınası esiyordu. Özellikle Doğan grubu gazeteleri Almanya’daki davanın ayrıntılarını verdikçe Türkiye bağlantıları ortaya çıkıyordu. Almanya’da tutuklanan dernek yöneticilerini söyleyen Erdoğan’ın söz konusu kişiler5le fotoğrafı da o günlerde çıktı. Hürriyet, 5 Eylül 2008’de Main Taunus Yabancılar Derneği’nin, Deniz Feneri e.V Davası’yla ilgili olarak RTÜK Başkanı Zahit Akman’ın Almanya’ya girişini yasakladığı haberlerini manşetten yayınladı.

Akman, Hürriyet’i yalan haber yapmakla itham etti. Main Taunus Kaymakamlığı’ndan alınmış Almanya’ya giriş engeli yoktur belgesiyle mahkemeye başvurarak gazeteye karşı tekzip kararı aldırdı. Hürriyet, tekzipi yayınladı.

18 Eylül 2008 günü Erdoğan, kameraların karşısında inanılmaz açıklamalarda bulundu. Erdoğan, açıkça Doğan Grubu’na boykot çağrısı yaptı. Erdoğan: “Partimin mensupları olarak yalan yanlış yazan medya karşısında sizlerde kampanyanızı yapın, sürdürün ve bu gazeteleri evinize sokmayın. Bu kadar açık konuşuyorum. Bunu başka türlü değerlendirebilirler. Siz mi bize karşı yalan yanlış bu tür kampanyalar yapıyorsunuz, biz de size karşı en doğal, tabii kampanyamızı başlatıyoruz. Almayacağız.”

Erdoğan’ın açık tehdidinden sonra medya Deniz Feneri’nde sessizliğe büründü. Sonra ne mi oldu? Akman’ın mahkeme kararını Main Taunus Kaymakamlığı belgesini tahrif ederek aldığı ortaya çıktı. Gerçekten de Akman’ın Almanya’ya sokulmama kararı vardı. Hürriyet haklıydı.
Ama Erdoğan’a göre Akman değil Hürriyet yalancıydı. Boykot edilmeliydi. Şimdi üç yıl sonra mahkemeye giden dava hakkında neden haber yapılmadığını anladınız mı?

Odatv.com
13.07.2011 15:56


http://www.odatv.com/n.php?n=medya-deni ... 1307111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön AKP'nin Deniz Feneri Hırsızlığı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron