Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Aynı Komutan İçin Bir Başka Rapor

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 145

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Aynı Komutan İçin Bir Başka Rapor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Kas 2011, 14:40

AYNI KOMUTAN İÇİN BİR BAŞKA RAPOR
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 145


Dönemin Başbakanlık Müstaşarı Kutlu Savaş tarafından hazırlanan "Susurluk Raporu"nda da Abdülkerim Kırca'nın adı bir PKKlının açıklamalarına dayanarak veriliyor. Komutanın adı "Faili Meçhul Cinayetler ve Yeşil Kod adlı Mahmut Yıldırım" bölümünde geçiyor. Telefonla ulaştığımız Emekli Albay Abdülkerim Kırca hakkındaki iddialar konusunda konuşmak istemediğini belirtti.

"Susurluk Raporu"nda Diyarbakır cezaevinde tutuklu bulunan "Kekeç" kod adlı hükümlü Muhsin Gül'ün, 22 Temmuz 1994 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde alman ifadesinde Kırca için "Faili meçhul cinayetlerin emrini veren kişi" dediği belirtildi ve şöyle denildi:

- "Muhsin Gül bu ifadesinde, Vedat Aydın ve Musa Anter'in öldürülme olaylarını da bizzat Ahmet Demir'in (Yeşil) planlayıp uyguladığını, Ahmet Demir'in planlaması doğrultusunda, 10 Ekim 1993 tarihinde Lokman Zuhurlu ve amcasının oğlu Zana Zuhurlünün Şehitlik Mahallesindeki evlerinden alındığını, kısa bir sor-gulamadan sonra Saran Tuğla Fabrikasını 4 kilometre geçtikten sonra öldürüldüklerini, 20 Ekim 1993 tarihinde Av. Hüsniye Ölmez'in, Diyarbakır Baro Başkanı Fethi Gümüş ile öğretmen Suphi Koç'un öldürülmesi yönünde de talimat aldığını, ancak iki eylemi de gerçekleştiremediklerini...

- Bahse konu olayların planlayıcısı ve yürürlüğe koyucularının Jandarma İstihbaratta Kerim Binbaşı olarak tanınan Abdülkerim Kırca, Ahmet Demir ve Alaattin Kanat olduğunu, her infaz sonrasında Kerim Binbaşı, Yeşil ve Alaattin Kanat tarafından kendilerine 10 milyon lira harçlık verildiğini, geri kalanlarının ise teşkilata mal edildiğini..."

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir