Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cumhurbaşkanının Elleri Titredi

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 143

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanının Elleri Titredi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2011, 16:31

CUMHURBAŞKANININ ELLERİ TİTREDİ
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 143


Resim
Emekli Albay Abdülkerim Kırca

Duygulu bir tören... Jandarma Albay Kırca'nın tekerlekli sandalyede olması herkesi kahrediyor. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de heyecanlı. Sezer, tekerlekli sandalyedeki Emekli Albay Abdülkerim Kırca'yı öpüp, göğsüne madalyasını takarken duygulanmış ve elleri titremişti. Aynı törende bir komando er ve iki çavuşa da, üstün hizmet madalyası veriliyordu.

Kurmay Albay Abdülkerim Kırca uzun yıllar Güneydoğu'da görev yapmıştı. Son görev yeri Antalya'ydı. PKK’nın Türk turizmine darbe indirmek için Antalya'da eylemler planlıyordu. Antalya'da yapılacak bir eylemin yankısı da büyük olacaktı. PKK'lılar eylemden önce, Kırca komutasındaki askerleri karşısında buldu. Çıkan çatışma sonucu PKK'lılardan ölü ele geçirilenler oldu, Albay Kırca da yaralandı.

Albay Abdülkerim Kırca, er ve iki çavuş Cumhurbaşkanlığı'nda düzenlenen törenle "Devlet Övünç Madalyasını" aldılar. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından vefa örneği gösterilip askeri lojmanlarda kalması sağlanan Kırca hakkındaki iddialar, eski bir PKK’lının bu örgüte ait yurtdışında yayınlanan gazeteye yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Diyarbakır Barosuna bağlı avukatlar, gazeteyi ve daha sonra bu konuda yazılan kitaptaki iddialar hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir