Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Apo'nun Gözlükleri Devletleştirilecek

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 30

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Apo'nun Gözlükleri Devletleştirilecek

Mesajgönderen TurkmenCopur » 10 Kas 2011, 18:34

APO'NUN GÖZLÜKLERİ DEVLETLEŞTİRİLECEK
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 30

PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan şimdi İtalyan marka yakın okuma ve güneş gözlüğü ile 19 bin 750 dolarını da kurtarmanın peşine düştü. Apo, 15 gün boyunca hem canını hem malını kurtarmak için savunma yapıyor.

"Abdullah Öcalan kuleli askeri lisesine girebilmek için yaşını iki yaş küçülttüğü anlaşıldı. Dahası Türkiye'den 1979 yılında ayrıldığı için de şimdi hakkında ölüm fermanı çıkarttığı eşi Kesire Öcalan'dan (Yıldırım) ayrılamadığı anlaşıldı. O yüzden DGM dosyalarında Apo, "evli" görünüyor.

Abdullah Öcalan duruşma salonuna dün, ilk kez gömleğini değiştirerek geldi. Duruşmada bugün bir ilk daha gerçekleşti. Bugüne kadar şehit aileleri ve gaziler adına duruşmalara hep erkek avukatlar katılıyordu. Ancak dün bu gelenek bozuldu. İzmir Barosu avukatlarından Çiler Nazife Savaşan duruşmaya katıldı. Bir bayan avukat Apo'yu nasıl görüyordu, "Ben karşımda bir canavar göreceğimi sanıyordum. Karşımızda çaresiz, ne yaptığını bilemez halde, aciz bir kişi gördüm. Doğrusu düş kırıklığına uğradım. Ben, Apo'yu başka türlü göreceğimi sanıyordum."

Abdullah Öcalan'ı savunan bayan avukatlardan Hatice Korkut, Gül Altay, İmmihan Yaşara, başını Şevket Can Özbay'ın çektiği bazı müdahil avukatlar, "Şehit anneleri sizleri çay içmeye bekliyor.", "Şehit ailelerine bakıp sırıtmayın, bu tarafa dönmeyin, gözünüzü oyarım" dedi. Bazı şehit aileleri de avukatlara "Sizin vicdanınız yok mu?" diye laf attılar. Bir şehit yakını da üzerinde "idam" yazılı kağıdı kalemi üzerine rulo yapıp, Öcalan’ın avukatlarının bulunduğu bölümdeki koltuğa, "Merak etmeyin bomba değil." diye bıraktı. Duruşma başlamadan önce gerçekleşen bu sahnelere, mahkeme mübaşiri müdahale etti.

Başsavcı Cevdet Volkan, esas hakkındaki mütealasında "idam" derken, Apo'nun üzerinde bulunan "malının, mülkünün" de devletleştirilmesini istedi. Apo'nun üzerinden İtalyan malı yakın okuma gözlüğü, bir güneş gözlüğü, 19 bin 750 dolar ve bir saat çıkmıştı. Üzerinde kayıtlı bulunan diğer malların yanısıra bunlar da, mahkemenin uygun bulması halinde devletleştirilecek.

Duruşmadan sonra Abdullah Öcalan’ın avukatları yasaların öngördüğü en yüksek olan 15 gün mütealalarının hazırlanması için süre verildi. Avukatlar buna rağmen bu sürenin az olduğunu söylediler.

En renkli isimlerinden birisi de "vatandaş" olarak Mudanya'da şehit ailelerinin yanına gelen ünlü sinema oyuncusu Cüneyt Arkın'dı.

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir