Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mudanya Polis Muduru Bülent Kılıçtepe

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 31

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mudanya Polis Muduru Bülent Kılıçtepe

Mesajgönderen TurkmenCopur » 09 Kas 2011, 18:37

MUDANYA POLİS MUDURU BÜLENT KILIÇTEPE
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 31


Dünyanın gözünün çevrili olduğu İmralı Adası'na ancak Mudanya'dan gidiliyor. Bini aşkın gazeteci değişik ülkelerin temsilcileri Mudanya'da toplandı. Bu kadar kişinin bir araya gelmesi ve böyle bir kritik davanın yaşandığı merkezde, her an bir olay meydana gelebileceği beklentisi yaşanıyor. İlçenin güvenliği bir şehit oğlu olan Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçtepe ve arkadaşlarına emanet. Şehit oğlu Müdür, şehit yakınlarıyla birlikte aynı acıyı yaşarken daha iki ay öncesi, Tunceli'de 12 arkadaşını şehit vermenin de sarsıntısını da şimdi Mudanya'da yaşıyor.

Bursa Valisi Orhan Taşanlar, Mudanya'da karargah kurmuş. Şehit yakınlarının her türlü sorununu çözmek için elinden geleni yapıyor. Eşi, emniyet mensuplarının eşleriyle birlikte şehitler için çörek-börek yapıyor. O da her gün Mudanya'da şehit yakınlarıyla birlikte oluyordu. Şehitlerin durumunu görünce, gizli gizli o da ağlıyordu....

Bülent Kılıçtepe emniyet örgütünün yetiştirdiği ve çok özellikleri olan bir polis müdürü. Önce kaptan, ardından profesyonel pilot lisansı almış. Türkiye'de yapılan uluslararası dünya hava oyunları yarışmasına dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ın onayı ile Türkiye'den katılan tek polis.

Türkiye'nin dört bir yanından şehit aileleri Mudanya limanına acılarını doldurdu. Dünyanın dört bir yanından gazeteciler Mudanya'ya aktı. Her an her şeyin olabileceği, PKK'lıların çılgın bir eylem yapabileceği endişesi herkeste hakim. Özellikle gazeteci kimliğine bürünüp ya da polis, asker üniforması giyip, eyleme girebilecek bölücü örgüt militanlarına karşı ilçede 24 saat güvenlik önlemleri sürdürülüyor. Denizden ve havadan destekli bu güvenlik önlemlerinin sorumlusu Bülent Kılıçtepe 2 ay önce Tunceli'den geldi.

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron