Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ambalajları Yerleştirdi, Şehitliğe Uzanan Yola Çıktı

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 27

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Ambalajları Yerleştirdi, Şehitliğe Uzanan Yola Çıktı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 09 Kas 2011, 18:08

AMBALAJLARI YERLEŞTİRDİ, ŞEHİTLİĞE UZANAN YOLA ÇIKTI
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 27

Şırnak... Ne kanlar aktı. Ne canlar aldı. Tıpkı Piyade Üsteğmen Lütfü Tekelioğlu ve 7 erinin canını aldığı gibi.

Mudanya'da şehitler toplanmış. Her biri aynı kaderi paylaşmış. Hepsinin acıları ortak, şikayetleri APO ve onun kanlı örgütü PKK... Mahkeme salonunda hıçkırıklar yükseliyor. O salon acıları bir kez daha büyütüyor. Salon dışında hazır bekleyen askeri doktorlar fenalaşan, kendini kötü hisseden şehit yakınlarına ilk müdahaleyi yapıyor. Onlara teskin edici ilaçlar veriyor, iğneler yapıyor. O salonda hıçkırıklar arasında Kader Hanım'ın acı kaderini paylaşıyorum.

Lütfü Tekelioğlu kardeşi Ahmet'i yine PKK’nın hain bir pususu sonucu kaybetmişti.

O zaman söz verdi:

Asker olacak, bu hainlerden kardeşinin de intikamını alacaktı. O sözünü tuttu. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'nin onurlu bir teğmeni olarak göreve başladı. Üsteğmen oldu, mücadelesini giderek artırdı. Şırnak'ta yine olayların yoğun olduğu bir dönemde Lütfü Tekelioğlu da görevdeydi. Tayinleri çıkmış, sayılı günleri kalmıştı. Bir taraftan eşyalarının ambalajlarını yapıyordu. Ama Kader Hanım onu hiç böyle bezgin, bıkkın ve ambalajlan gelişi güzel halde yaparken görmemişti.

Operasyona gideceği gün eşine "Buradan hiç de gitmek istemiyorum." diyor, ambalajları istemeyerek yaptığını da itiraf ediyordu. Eşi ambalajların bu kadar kötü yapılmasına içerleyip, "Küstüm sana." deyiverdi. Lütfü Üsteğmen sevgili eşi Kader'in yanma tekrar gidip "Sakın küsme, geldiğimde ambalajları istediğin gibi yaparım. Şimdi operasyona gidiyorum. Hakkını helal et." dedi. Ve sevgili eşinin yanaklarından bir kez daha öptü. Uzaklaştı, döndü el salladı ve birkez daha öpücük gönderdi...

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir